Tego typu pojazdy określane są jako MGS (Mobile Gun System, samobieżny system artyleryjski). Pojazd otrzymał wieżę Cockerill 3105 belgijskiej firmy John Cockerill. Jej integracja nie stwarzała większych problemów. Boxer, dzięki swej modułowej konstrukcji, jest bardzo podatny na modyfikacje. Wieżę zainstalowano w przedniej części wymiennego kontenera-modułu misyjnego. Projekt zrealizowano z własnych środków KMW.
Czytaj także: Umowa na kolejną partię bojowych wozów piechoty M2A4 Bradley
Wieża Cockerill 3105 jest najcięższą z konfiguracji, jakie można zbudować na bazie modułowych wież Serii 3000. Wieża ma konstrukcję aluminiową i posiada w 105 mm armatę Cockerill HP o bruzdowanym przewodzie lufy. Działo zasila automat ładowania, którego podręczny magazyn mieści 12 lub 16 naboi. Zależnie od wariantu. Poza standardową amunicją, z armaty można prowadzić ogień również przeciwpancernymi pociskami kierowanymi Falarick 105, opracowanymi przez John Cockerill we współpracy z ukraińską firmą GKB „Łucz”.
Uzbrojenie pomocnicze stanowi sprzężony z armatą 7,62 mm km i, ewentualnie, zdalnie sterowane stanowisko umieszczone na stropie wieży.
Poważną zaletą wieży jest możliwość naprowadzania uzbrojenia w pionie w wyjątkowo dużym zakresie kątów. Od -10° do 42°. To ułatwia prowadzenie walki w terenie górskim bądź w miastach. Uzbrojenie jest stabilizowane w obu płaszczyznach.