Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 28.08.2025 15:34 Publikacja: 11.08.2020 15:00
Fregata rakietowa HNoMS Helge Ingstad po podniesieniu z dna. Fot./Siły Zbrojne Królestwa Norwegii.
Foto: Fregata rakietowa HNoMS Helge Ingstad po podniesieniu z dna. Fot./Siły Zbrojne Królestwa Norwegii.
Według norweskich władz, koszt odbudowy jednostki, jednej z pięciu typu Fridtjof Nansen, oszacowano na kwotę około 1,1 mld euro. Co ciekawe, dane norweskie wskazały, że budowa nowej jednostki kosztowałaby 100 mln euro mniej. Dalsze oszczędności byłyby możliwe w przypadku zamówienia całej serii fregat. Tego typu deklaracja oznacza, że Marynarka Wojenna Królestwa Norwegii pozostanie obecnie z czterema jednostkami tej klasy, które w przyszłości zostaną zastąpione przez nową serię, składającą się z przynajmniej pięciu okrętów nowej generacji.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, zatwierdził umowę ramową na dostawy nowych pojazdów...
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, poinformował, że Rada Modernizacji Technicznej zatwi...
MON zamawia w HSW ponad tysiąc nowych bojowych wozów piechoty Borsuk. Skonstruowane w kraju, uzbrojone i wyposaż...
Rząd zdecydował o znaczącym podniesieniu potencjału artyleryjskiej zbrojowni HSW. Premier Morawiecki zapowiedzia...
Do języka potocznego przeszło nieco romantyczne powiedzenie o tym, by może jednak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, podpisał aneks do umowy na dostawy kolejnej partii k...
Kiedyś dotacje, teraz raczej kredyty na preferencyjnych warunkach. Podejście Brukseli do finansowania rozwoju przedsiębiorstw z branży rolno-spożywczej ewoluuje, ale niezmienne jest to, że wciąż firmy mogą liczyć na wsparcie. Co więcej, już nie tylko ze środków unijnych, ale także krajowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas