Pracownicy znajdujący się na pokładzie zostali ewakuowani. Akcję gaśniczą zrealizowały grupy awaryjne stoczni. Zgodnie z deklaracjami zarządu zakładu, ogień ugaszono szybko i nie wyrządził poważniejszych szkód. Nie poinformowano o miejscu wybuchu pożaru, wiadomo jedynie o zadymieniu części pomieszczeń. Obecnie trwa dochodzenie mające wyjaśnić zdarzenie.

Przyszły USS John F. Kennedy zwodowano w październiku 2019 r., a od lutego bieżącego roku rozpoczął się proces przekazywania gotowych pomieszczeń przyszłej załodze. Dotychczas harmonogram prac wyprzedzał kalendarz o około cztery miesiące. Nie wiadomo, czy pożar spowolni prace.

Czytaj także: Pożar na USS Bonhomme Richard

Stocznia Huntington Ingalls Industries Newport News Shipbuilding jest jedynym miejscem w Stanach Zjednoczonych, gdzie budowane są lotniskowce. Obecnie pracuje przy CVN 79, przyszłym John F. Kennedy, a także bliźniaczym CVN 80, przyszłym Enterprise. W przypadku tego drugiego, obecnie przygotowywane są pierwsze sekcje, które w bieżącym roku mają pozwolić na uroczyste położenie stępki w suchym doku.