Ich pomyślny przebieg powinien otworzyć drogę do nowych zastosowań pocisków. Obecnie stanowią efektywny kosztowo element systemu uzbrojenia precyzyjnego rażenia statków powietrznych różnych typów.
Czytaj także: BAE Systems dostarczy działa samobieżne US Army
Próby odpaleń z wyrzutni lądowej realizowano przy udziale US Navy na poligonie Yuma w Arizonie. Partnerem dla BAE System była w nich firma Arnold Defense, która zaprojektowała i zbudowała wyrzutnię Fletcher. W czasie prób odpalono kilkanaście pocisków, a ich rezultaty określono jako sukces. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom wyrzutnia może być montowana na różnorodnych pojazdach kołowych i gąsienicowych. W efekcie może stać się elementem systemu wsparcia ogniowego dla pododdziałów lądowych.
Dzięki pociskom kierowanym wyposażonym w moduł półaktywnego laserowego naprowadzania APKWS pododdziały lądowe otrzymają możliwość zwalczania ważnych celów znajdujących się poza zasięgiem broni strzeleckiej bez potrzeby wzywania wsparcia lotniczego. W przypadku odpalania z platform lotniczych, pociski wyposażone w moduł APKWS mają skuteczny zasięg do 11 km (samoloty). Nie ujawniono informacji odnośnie zasięgu po odpaleniu z wyrzutni lądowej.
Czytaj także: BAE Systems dozbraja brytyjskie F-35B