Z upublicznionej informacji wiadomo, że zaproszenie do rozpoczęcia negocjacji pomiędzy stronami wystosowano 21 maja. Zastosowanie procedury negocjacji z wybranym podmiotem jest motywowane faktem, że Huta Stalowa Wola jest producentem elementów DMO Regina. Jest także właścicielem dokumentacji naprawczej, którą zatwierdził Inspektorat Uzbrojenia. Powyższy podmiot opracował też dokumentację remontową, która stanowi jego własność.

Czytaj także: Dalekosiężne kraby zajmują pozycję

Nie poinformowano o budżecie przeznaczonym na realizację usługi, a także szczegółach przedsięwzięcia. Brak także informacji, gdzie miałyby zostać zrealizowane prace.

Obecnie Huta Stalowa Wola realizuje, zawarty 14 grudnia 2016 r., kontrakt na produkcję i dostawę do Wojska Polskiego czterech dywizjonowych modułów ogniowych Regina. Każdy z 24 armatohaubicami Krab, 11 wozami dowodzenia (trzy WDSz i osiem WD), a także pojazdami amunicyjnymi i remontowymi. Dostaw potrwają do 2024 r. Obecnie dwa DMO Krab wykorzystuje 5. Lubuski Pułk Artylerii z Sulechowa i 11. Mazurski Pułk Artylerii z Węgorzewa.