Tajwan planuje zakup 18 533 mm torped Mk 48 Mod 6AT wraz z niezbędnym osprzętem pozwalającym na ich bezpieczną eksploatację. Cały pakiet wyceniono na maksymalną kwotę 180 mln dol. Co ważne i istotne dla terminu dostawy, pociski i pozostałe elementy mają pochodzić z zasobów US Navy.

Marynarka Wojenna Tajwanu posiada cztery okręty podwodne. Dwa z nich należą do amerykańskich typów Tench i Balao. Okręty powstały jeszcze w czasie II wojny światowej. W latach 70. ubiegłego wieku przeszły proces modernizacji i trafiły do Tajwanu. Służą do celów szkoleniowych i są obecnie najstarszymi okrętami podwodnymi pełniącymi służbę na świecie. Pozostałe dwa należą do typu Chien Lung i powstały w Holandii. Służbę rozpoczęły w w latach 1986-1987. To właśnie do nich potrzebne są nowe torpedy.

Czytaj także: Jak zginął szef tajwańskiego sztabu generalnego

Torpedy Mk 48 Mod 6AT są produkowane przez korporację Raytheon. Do ich budowy wykorzystuje się komponenty starszej wersji Mod 4, a wśród głównych różnic jest nowy moduł naprowadzania i sterowania. Pozwala na samodzielne wykrycie celów, w tym tych generujących minimalny poziom hałasu.