Pierwszą z nich, o wartości 26,7 mln dol., zawarto z koncernem BAE Systems. Dotyczy integracji z samolotami KC-130J Super Hercules systemu samoobrony Large Aircraft Infrared Countermeasures (LAIRCM). Wchodzący w skład LAIRCM zestaw środków przeciwdziałania trafi do 19 maszyn KC-130J eksploatowanych obecnie przez US Marine Corps. Nie można wykluczyć, że w ciągu kolejnych lat liczba zestawów ulegnie zwiększeniu. LAIRCM służy do zakłócania głowic pocisków samonaprowadzających się na podczerwień.

Eksploatowane przez USMC KC-130J Super Hercules pełnią szeroki zakres zadań. Poza lotami transportowo-desantowymi służą także w charakterze maszyn tankowania powietrznego (przekazując paliwo przy pomocy giętkich przewodów tankujących). Maszyny pełnią również rolę wsparcia ogniowego (po wyposażeniu w moduł Harvest Hawk).

Czytaj także: Francuskie Super Herculesy w komplecie

Drugi kontrakt, zawarty 18 maja z Canadian Comercial Corp. z Kanady, ma maksymalną wartość 44,5 mln dol. Dotyczy modernizacji wyposażenia samolotów rodziny C-130J Super Hercules do standardu Block 8.1. Prace potrwają do października 2025 r. W momencie podpisania uruchomiono pierwszą transzę środków w wysokości 4,5 mln dol. W ramach standardu Block 8.1, który jest opracowywany siłami siedmiu państw, zmiany obejmą sprzęt łączności, nawigacji, obserwacji oraz komunikacji z cywilnym systemem zarządzania ruchu lotniczego.