Łącznie Słowacja, na mocy umowy międzyrządowej z 2015 r., zakupiła dziewięć wiropłatów. Maszyny, wraz z pakietem szkolno-logistycznym kosztowały, 261 mln dol.

Czytaj także: Słowacja coraz bliżej najnowszych F-16

Pierwsze dwa dostarczono w sierpniu 2017 r., kolejne trafiły do użytkownika w lipcu 2018 r. (dwa) i sierpniu 2019 r. (dwa). Wszystkie śmigłowce trafiły do Europy na drogą morską.

Dostawy miały się zakończyć w 2019 r., ale ostatecznie trzy maszyny przypłynęły do Bremerhaven w Niemczech na początku stycznia 2020 r., gdzie zostały zmontowane i odleciały o własnych siłach do odbiorcy. Do bazy w Preszowie dotarły 11 stycznia. W strukturach Sił Zbrojnych Republiki Słowackiej amerykańskie śmigłowce zastępują dotychczas eksploatowane Mi-17.

Czytaj także: Wojska Specjalne odebrały Black Hawki

Słowacja jest jednym z nowych użytkowników maszyn rodziny Black Hawk spośród państw Europy Centralnej. Na typowo wojskowe maszyny UH-60M zdecydowały się także: Chorwacja, Litwa i Łotwę. Polska, do wsparcia Wojsk Specjalnych, kupiła cztery maszyny w komercyjnej wersji S-70i, wyprodukowane w zakładach w Mielcu.