Zamówienie, wraz z pakietem wyposażenia dodatkowego, wyceniono na maksymalną kwotę 115 mln dol.

W dokumentacji przesłanej do Kongresu ujawniono, że rząd Chorwacji chce zakupić śmigłowce w konfiguracji standardowej dla US Army. Wraz z wiropłatami Chorwaci chcą kupić dziewięć silników i taką samą liczbę systemów nawigacji EGI. Poza tym pakiet obejmuje systemy identyfikacji „swój-obcy”, radiostacje i części zamienne. Standardowo Amerykanie oferują w takich przypadkach także wsparcie szkoleniowo-logistyczne.

Według komunikatu Ministerstwa Obrony Chorwacji ma być to bezgotówkowy transfer sprzętu, który zostanie sfinansowany za pośrednictwem programu pomocy wojskowej Stanów Zjednoczonych dla tego bałkańskiego państwa.

Przez wiele lat śmigłowce rodziny Black Hawk nie były popularne w Europie. Jedynym ich użytkownikiem pozostawały Siły Zbrojne Republiki Austrii. Obecnie można zauważyć wyraźny wzrost zainteresowania maszynami UH-60 na Starym Kontynencie. Poza Chorwacją trafiły bądź trafią na Litwę, do Łotwy, Szwecji, Słowacji i Albanii. Dodatkowo Polska rozpoczęła zakupy śmigłowców w zubożonej wersji S-70i, trzy takie maszyny znajdują się na wyposażeniu Policji, a cztery Ministerstwo Obrony Narodowej zamówiło do wsparcia Wojsk Specjalnych.