Co więcej Polska Agencja Żeglugi Powietrznej pracuje nad autorskim systemem dla operatorów dronów. Rośnie także liczba wpisanych do rejestru cywilnych statków powietrznych prywatnych samolotów przeznaczonych do podróży służbowych i turystyki premium. Dodajmy do tego ubiegłoroczny sukces, kiedy to Śląski Klaster Lotniczy został uhonorowany złotem przez ESCA (European Secretariat for Cluster Analysis). Te fakty wskazują na to, że przemysł lotniczy w Polsce znacząco się rozwija.
Wrześniowe Targi Lotnicze AVIATION EXPO idealnie wpisują się w zaobserwowany trend. Wydarzenie jest skierowane i do przedstawicieli lotniczej branży jak i do prawdziwych pasjonatów oraz ludzi dopiero rozpoczynających realizację marzeń o lataniu. W Targach Kielce zaprezentowane zostaną wyspecjalizowane technologie, produkty oraz usługi stosowane w szeroko pojętym lotnictwie. Wystawa będzie bardzo zróżnicowana od małych samolotów, paralotni, śmigłowców, awionikę aż po, systemy lotniskowe, nawigacyjne i świetlne ILS do obsługi dużych lotnisk pasażerskich.
– Jest wiele firm specjalizujących się w obsłudze prywatnego pasażerskiego ruchu lotniczego, oferujących wynajem wszelkiego rodzaju odrzutowców, samolotów turbośmigłowych oraz helikopterów w ramach rejsów zagranicznych ale też lokalnych. Air taxi jest coraz bardziej popularną formą przemieszczania bogatych Polaków – mówi Joanna Wieczorek, ekspert prawa lotniczego – Natomiast właściciele samolotów prowadzący podniebny biznes mają wiele wyzwań regulacyjnych i praktycznych chociażby z paliwem lotniczym. Na Aviation Expo, które współorganizuję z Targami Kielce, będziemy mogli porozmawiać z Anitą Lisowską z General Aviation Services i Marcinem Szamborskim z Salt Aviation co ich zdaniem powinno się zmienić aby polski rynek mógł w pełni rozwinąć skrzydła.
Dwa dni znaczących konferencji
Poza targami AVIATION EXPO istotnym elementem wystawy w Kielcach będą konferencje:
TECHNOLOGY & LAW FOR AVIATION i GLOBAL DRONE CONFERENCE. 27 września na pierwszym zgromadzeniu będzie można wysłuchać prelekcji na temat: innowacji w nawigacji, wyzwań dla właścicieli samolotów na rynku polskim czy Ochronie Środowiska w służbie oszczędności na rynku lotniczym. Interesującym wystąpieniem będzie case study na przykładzie europejskich lotnisk o transformacji cyfrowej lotniska. Drugi zostanie poświęcony tematyce dronów- zarówno przemysłowych jak cywilnych. To wydarzenie składa się aż z osiemnastu wartościowych prelekcji. Tematami tegorocznych wystąpień będą m. in: Nowoczesne lotnisko vs. Drony, Bezzałogowe Systemy Powietrzne w PGZ, Aplikacje dla branży bezzałogowej, Drony w Geodezji, Jak rozwijać i wspierać rynek bezzałogowy?, Europejskie Prawo Dronowe – gdzie są granice rozwoju.