Polacy za stery – General Aviation rozkwita

Specjaliści oceniają, że w każdym z latających samolotów jest przynajmniej jedna część wyprodukowana w naszym kraju.

Publikacja: 25.09.2019 10:00

Fot./materiały prasowe

Fot./materiały prasowe

Foto: Fot./materiały prasowe

Co więcej Polska Agencja Żeglugi Powietrznej pracuje nad autorskim systemem dla operatorów dronów. Rośnie także liczba wpisanych do rejestru cywilnych statków powietrznych prywatnych samolotów przeznaczonych do podróży służbowych i turystyki premium. Dodajmy do tego ubiegłoroczny sukces, kiedy to Śląski Klaster Lotniczy został uhonorowany złotem przez ESCA (European Secretariat for Cluster Analysis).  Te fakty wskazują na to, że przemysł lotniczy w Polsce znacząco się rozwija.

Wrześniowe Targi Lotnicze AVIATION EXPO idealnie wpisują się w zaobserwowany trend. Wydarzenie jest skierowane i do przedstawicieli lotniczej branży jak i do prawdziwych pasjonatów oraz ludzi dopiero rozpoczynających realizację marzeń o lataniu.  W Targach Kielce zaprezentowane zostaną  wyspecjalizowane technologie, produkty oraz usługi stosowane w szeroko pojętym lotnictwie. Wystawa będzie bardzo zróżnicowana od małych samolotów, paralotni, śmigłowców, awionikę aż po, systemy lotniskowe, nawigacyjne i świetlne ILS do obsługi dużych lotnisk pasażerskich.

– Jest wiele firm specjalizujących się w obsłudze prywatnego pasażerskiego ruchu lotniczego, oferujących wynajem wszelkiego rodzaju odrzutowców, samolotów turbośmigłowych oraz helikopterów w ramach rejsów zagranicznych ale też lokalnych.  Air taxi jest coraz bardziej popularną formą przemieszczania bogatych Polaków – mówi Joanna Wieczorek, ekspert prawa lotniczego – Natomiast właściciele samolotów prowadzący podniebny biznes mają wiele wyzwań regulacyjnych i praktycznych chociażby z paliwem lotniczym. Na Aviation Expo, które współorganizuję z Targami Kielce, będziemy mogli porozmawiać z Anitą Lisowską z General Aviation Services i Marcinem Szamborskim z Salt Aviation co ich zdaniem powinno się zmienić aby polski rynek mógł w pełni rozwinąć skrzydła.

Dwa dni znaczących konferencji

Poza targami AVIATION EXPO istotnym elementem wystawy w Kielcach będą konferencje:

TECHNOLOGY & LAW FOR AVIATION i GLOBAL DRONE CONFERENCE. 27 września na pierwszym zgromadzeniu będzie można wysłuchać prelekcji na temat: innowacji w nawigacji, wyzwań dla właścicieli samolotów na rynku polskim czy Ochronie Środowiska w służbie oszczędności na rynku lotniczym. Interesującym wystąpieniem będzie case study na przykładzie europejskich lotnisk o transformacji cyfrowej lotniska. Drugi zostanie poświęcony tematyce dronów- zarówno przemysłowych jak cywilnych. To wydarzenie składa się aż z osiemnastu wartościowych  prelekcji. Tematami tegorocznych wystąpień będą m. in: Nowoczesne lotnisko vs. Drony, Bezzałogowe Systemy Powietrzne w PGZ, Aplikacje dla branży bezzałogowej, Drony w Geodezji, Jak rozwijać i wspierać rynek bezzałogowy?, Europejskie Prawo Dronowe – gdzie są granice rozwoju.

Znaczącą rolę w rozwoju rynku lotniczego w Polsce odgrywa produkcja sprzętu i rozmaitych urządzeń, związanych nie tylko z takimi samolotami rejsowymi jak Boeing czy Airbus, ale również z samolotami ultralekkimi do prywatnego użytku czy wyposażeniem lotnisk. Wiele wyprodukowanych w Polsce elementów samolotów lub ich wyposażenia trafia na rynki lotnicze USA, Niemiec, Kanady, Włoch czy nawet Korei Płd  i innych. Poza tym już w samej Polsce rocznie rejestruje się blisko 30 samolotów lekkich, do wykorzystania prywatnego lub dla firm. Polska stała się największym rynkiem zbytu dla wszelkich usług dotyczących branży w Europie Środkowo-Wschodniej. Producenci z naszego regionu kontynentu właśnie w Targach Kielce mają możliwość prezentacji własnej oferty, podkreślający tym samym siłę i wysoką specjalizację całej branży lotniczej.

AVIATION EXPO 2019 w Kielcach to także okazja dla miłośników lotnictwa, aby poznać szkoły, aerokluby oraz stowarzyszenia i organizacje. Jako wystawców znajdziemy również właścicieli lotnisk i lądowisk, lotnicze zakłady remontowe, wydawnictwa branżowe i portale.
Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie od 27 do 28 września 2019 w Targach Kielce.

Modernizacja Sił Zbrojnych
Borsuk zatwierdzony. MON podpisał umowę na nowe bwp dla wojska
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Modernizacja Sił Zbrojnych
Jednak nie koreański? Ciężkiego bwp zbudujemy sami
Biznes
Pancerny drapieżnik z epoki cyfrowej. Borsuki dokonają rewolucji w polskiej armii
Przemysł Obronny
Miliardy dla polskiej zbrojeniówki. Huta Stalowa Wola zwiększa moce produkcyjne
Modernizacja Sił Zbrojnych
Nowe Groty i karabiny wyborowe dla Wojska Polskiego