Zamówienia wojskowe wzmocniły Leonardo

Leonardo. Fot./Bloomberg

Największa włoska grupa technologiczna Leonardo, mimo problemów związanych pandemią Covid-19, pozytywnie zamknęła miniony rok. Tak wynika z wstępnej oceny roku finansowego 2020.

Grupa potwierdza także pomyślną realizację założeń  biznesowych  w trudnym, ze wzgledów na kryzys pandemiczny, czwartym kwartale 2020 roku.

Czytaj także: Leonardo: w Świdniku moglibyśmy robić dwa nowe wojskowe śmigłowce

Leonardo przyznaje, że na stosunkowo niezły, zważywszy na zewnętrzne okoliczności, bilans dokonań w 2020 r wpłynęły przede wszystkim wyniki osiągnięte we wszystkich pionach biznesowych  związanych z realizacją zamówień wojskowych i służb publicznych sfinasowanych ze środków rządowych. Równocześnie spółka przyznaje, że “sektor cywilny nadal dawał wyniki poniżej możliwości” – posumowano we wstępnym raporcie.

Biznes w cieniu pandemii

W ocenie zarządu firma cały czas reaguje właściwie i radzi sobie z wyzwaniami związanymi z COVID-19. Kroki podjęte w zakresie kontroli kosztów przynoszą spodziewane wyniki. Na podkreślenie zasługuje fakt, że do normy wraca wydajność przemysłowa co pomaga zrekompensować gorsze wyniki zarówno spółek typu joint venture jak i te w całym sektorze cywilnym.

Zarząd Leonardo zakłada, że Grupa zrealizuje całoroczne zamówienia, osiągnie przychody oraz zysk EBITA zgodnie z wytycznymi na rok 2020, oraz uzyska neutralne, lekko dodatnie wolne operacyjne przepływy gotówkowe (FOCF), dzięki działaniom podjętym w celu uzyskania znacznych wpływów pieniężnych we wszystkich programach finalizowanych w czwartym kwartale zeszłego roku.

Czytaj także: Na lądzie, morzu i w powietrzu. Technologie Leonardo w polskiej armii

Grupa zapewniła ,że przedstawi pełne dane dotyczące wyników roku finansowego 2020 w 9 marca 2021 roku. Wytyczne na rok finansowy 2021, który jak się oczekuje nadal będzie pod wypływem skutków COVID-19, zostaną przedstawione wraz z wynikami za 2020 rok.

Lider w dziedzinie lotnictwa i obrony

Leonardo to  globalna firma high-tech, znajdująca się w pierwszej dziesiątce firm na świecie w branży lotniczej, obronnej i bezpieczeństwa. Grupa której skonsolidowane przychody w przedkovidowym  2019 r sięgnęły 13,8 mld euro jest zorganizowana w pięciu obszarach biznesowych od lotnictwa i przemysłu kosmicznego po elektronikę obronną i cyberbezpieczeństwo. Grupa swą  przemysłową aktywność  skoncentrowała we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Polsce i USA, gdzie działa również poprzez spółki zależne, takie jak Leonardo DRS (elektronika obronna) oraz spółki joint venture i partnerskie : ATR, MBDA, Telespazio, Thales Alenia Space i Avio.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Bydgoskie bomby dla polskich jastrzębi

Zakłady Chemiczne Nitro-Chem, należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, ruszyły z produkcją bomb lotniczych rodziny ...

Kolejne ACV dla Marines

Koncern BAE Systems podpisał umowę dotyczącą produkcji kolejnej partii kołowych pływających transporterów opancerzonych rodziny ...

Rosyjska armia odbiera najnowszy system bezzałogowy

Nikołaj Dołżenkow, konstruktor generalny firmy Kronsztadt, powiedział agencji TASS, że firma formalnie przekazała Ministerstwu ...