Huta Stalowa Wola z kontraktem na serwis modułu ogniowego Regina

Bateria 155 mm armatohaubic samobieżnych Krab 5. Lubuskiego Pułk Artylerii z Sulechowa. Fot./HSW.

2. Regionalna Baza Logistyczna zaprosiła Hutę Stalowa Wola do negocjacji w realizacji usługi naprawy awaryjnej elementów dywizjonowego modułu ogniowego Regina. Moduł posiada 155 mm armatohaubice samobieżne Krab i pojazdy towarzyszące.

Z upublicznionej informacji wiadomo, że zaproszenie do rozpoczęcia negocjacji pomiędzy stronami wystosowano 21 maja. Zastosowanie procedury negocjacji z wybranym podmiotem jest motywowane faktem, że Huta Stalowa Wola jest producentem elementów DMO Regina. Jest także właścicielem dokumentacji naprawczej, którą zatwierdził Inspektorat Uzbrojenia. Powyższy podmiot opracował też dokumentację remontową, która stanowi jego własność.

Czytaj także: Dalekosiężne kraby zajmują pozycję

Nie poinformowano o budżecie przeznaczonym na realizację usługi, a także szczegółach przedsięwzięcia. Brak także informacji, gdzie miałyby zostać zrealizowane prace.

Obecnie Huta Stalowa Wola realizuje, zawarty 14 grudnia 2016 r., kontrakt na produkcję i dostawę do Wojska Polskiego czterech dywizjonowych modułów ogniowych Regina. Każdy z 24 armatohaubicami Krab, 11 wozami dowodzenia (trzy WDSz i osiem WD), a także pojazdami amunicyjnymi i remontowymi. Dostaw potrwają do 2024 r. Obecnie dwa DMO Krab wykorzystuje 5. Lubuski Pułk Artylerii z Sulechowa i 11. Mazurski Pułk Artylerii z Węgorzewa.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Otwarcie nowej linii montażowej F-16

W Greenville w stanie Karolina Południowa odbyła się uroczystość otwarcia nowej linii montażowej wielozadaniowych ...

Drugi mielecki Firehawk w Los Angeles

Na lotnisku Barton w hrabstwie Los Angeles odbyła się uroczystość przekazania i wdrożenia do ...

Maski, kombinezony, filtry. Zbrojeniówka idzie z odsieczą

Po nieco spóźnionym rozruchu, spowodowanym kolejną już – szóstą – wymianą kierownictwa, Polska Grupa ...