Dwóch chętnych do naprawy Kormorana

Nisz­czy­ciel min pro­jektu 258 Kormoran II. Fot,/Remontowa Shipbuilding

Komenda Portu Wojennego w Gdyni otworzyła oferty w przetargu dotyczącym weryfikacji i naprawy bieżącej pędnika cykloidalnego zamontowanego na niszczycielu min ORP Kormoran.

Postępowanie uruchomiono 12 marca i dotyczy pędnika cykloidalnego Voith Schneider VSP21GH/160, który dotychczas przepracował 2678 godzin. Zauważona niesprawność obejmuje weryfikację przyczyny pojawienia się śladów oleju na wodzie. Zamawiający zakłada, że może to być wyciek.

Czytaj także: ORP Orzeł z dodatkowymi funduszami na remont

Z tego też względu wymagane jest dokowanie okrętu. Całość prac potrwa di 30 dni od momentu ogłoszenia gotowości do przejścia jednostki do stoczni remontowej.

Zamawiający przewidział na realizację naprawy kwotę 500 tys. zł brutto. Ostatecznie wpłynęły dwie oferty. Pierwsza Gdańskiej Stoczni Remontowej w Gdańsku, która wyceniła usługę na 170 tys. złotych brutto. Druga spółki Net Marine – Marine Power Service ze Szczecina z ofertą w wysokości 516 tys. złotych brutto.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Pierwsze Leopardy 2A4 dotarły na Węgry

Pierwsze eks-niemieckie czołgi podstawowe Leopard 2A4 przybyły do miasta Tata, gdzie stacjonuje 11. batalion ...

Lockheed wycofał się z budowy fregat rakietowych nowej generacji

Koncern Lockheed Martin wycofał się z rywalizacji o zwycięstwo w programie budowy fregat rakietowych ...

HH139B. Fot./Leonardo

Trwa passa śmigłowca współtworzonego w Świdniku

Włoskie siły powietrzne zamówiły kolejną partię średnich śmigłowców AW139 dostosowanych do potrzeb reagowania kryzysowego ...