Dwóch chętnych do naprawy Kormorana

Nisz­czy­ciel min pro­jektu 258 Kormoran II. Fot,/Remontowa Shipbuilding

Komenda Portu Wojennego w Gdyni otworzyła oferty w przetargu dotyczącym weryfikacji i naprawy bieżącej pędnika cykloidalnego zamontowanego na niszczycielu min ORP Kormoran.

Postępowanie uruchomiono 12 marca i dotyczy pędnika cykloidalnego Voith Schneider VSP21GH/160, który dotychczas przepracował 2678 godzin. Zauważona niesprawność obejmuje weryfikację przyczyny pojawienia się śladów oleju na wodzie. Zamawiający zakłada, że może to być wyciek.

Czytaj także: ORP Orzeł z dodatkowymi funduszami na remont

Z tego też względu wymagane jest dokowanie okrętu. Całość prac potrwa di 30 dni od momentu ogłoszenia gotowości do przejścia jednostki do stoczni remontowej.

Zamawiający przewidział na realizację naprawy kwotę 500 tys. zł brutto. Ostatecznie wpłynęły dwie oferty. Pierwsza Gdańskiej Stoczni Remontowej w Gdańsku, która wyceniła usługę na 170 tys. złotych brutto. Druga spółki Net Marine – Marine Power Service ze Szczecina z ofertą w wysokości 516 tys. złotych brutto.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Nie trafiła do Polski. Popłynie do Chile

W bazie Garden Island w Sydney odbyła się uroczystość wycofania ze służby w Royal ...

Grecja zmodernizuje flotę myśliwców Mirage 2000

Ministerstwo Obrony Grecji podpisało pakiet umów związanych z usługami wsparcia eksploatacji i modernizacji wielozadaniowych ...

Co dalej z brytyjskimi Super Herculesami?

Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii poinformowało o planach w stosunku do floty średnich samolotów transportowych ...