Kolejna partia Rubinów dla Wojska Polskiego

Celownik termowizyjny SCT Rubin zamontowany na 5,56 mm karabinku automatycznym Grot. Fot./PCO.

Inspektorat Uzbrojenia zamówił partię celowników termowizyjnych SCT Rubin w należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, warszawskiej firmie PCO. To kolejna umowa na dostawę tego sprzętu, używanego w Wojsku Polskim od 2013 r.

Wartość zamówienia to 3 mln zł netto i opiewa na 45 kompletów SCT Rubin. Celowniki mają zostać dostarczone do końca listopada bieżącego roku. W procedurze zastosowano negocjacje z wybranym oferentem, ponieważ PCO jako jedyny podmiot może zrealizować powyższe zamówienie. Według przyjętych norm, każdy celownik SCT Rubin ma być eksploatowany przez 24 lata.

SCT Rubin pracuje w zakresie spektralnym 7-14 μm. Celownik wyposażony jest w niechłodzony detektor o rozdzielczości 288×384 pikseli i przeznaczony do prowadzenia obserwacji i prowadzenia ognia z broni strzeleckiej w dzień oraz nocy, w różnych warunkach atmosferycznych oraz klimatycznych. Może być montowany na dowolnej broni wyposażonej w szyny zgodne ze standardami STANAG 4694 i MIL-STD 1913. Ma masę 1,25 kg i jest gotowy do pracy w czasie nie dłuższym niż 30 sekund od włączenia.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Raytheon: czas na zamówienie kolejnych baterii Patriotów

„Wisła” to ogromny program zbrojeniowy, nic dziwnego, że w negocjacjach pojawiają się napięcia i ...

Amerykanie nałożą sankcje na Egipt?

Amerykański sekretarz stanu, Mike Pompeo, zapowiedział, że jeśli Egipt zdecyduje się na zakup samolotów ...

Litwa odebrała nowe bojowe wozy piechoty

Litwa odebrała pierwsze dwa seryjne kołowe bojowe wozy piechoty Vilkas. Wozy dostarczył niemiecko-holenderskie konsorcjum ...