Kolejna partia Rubinów dla Wojska Polskiego

Celownik termowizyjny SCT Rubin zamontowany na 5,56 mm karabinku automatycznym Grot. Fot./PCO.

Inspektorat Uzbrojenia zamówił partię celowników termowizyjnych SCT Rubin w należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, warszawskiej firmie PCO. To kolejna umowa na dostawę tego sprzętu, używanego w Wojsku Polskim od 2013 r.

Wartość zamówienia to 3 mln zł netto i opiewa na 45 kompletów SCT Rubin. Celowniki mają zostać dostarczone do końca listopada bieżącego roku. W procedurze zastosowano negocjacje z wybranym oferentem, ponieważ PCO jako jedyny podmiot może zrealizować powyższe zamówienie. Według przyjętych norm, każdy celownik SCT Rubin ma być eksploatowany przez 24 lata.

SCT Rubin pracuje w zakresie spektralnym 7-14 μm. Celownik wyposażony jest w niechłodzony detektor o rozdzielczości 288×384 pikseli i przeznaczony do prowadzenia obserwacji i prowadzenia ognia z broni strzeleckiej w dzień oraz nocy, w różnych warunkach atmosferycznych oraz klimatycznych. Może być montowany na dowolnej broni wyposażonej w szyny zgodne ze standardami STANAG 4694 i MIL-STD 1913. Ma masę 1,25 kg i jest gotowy do pracy w czasie nie dłuższym niż 30 sekund od włączenia.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Francja testuje egzoszkielety pasywne. Fot./Armée de terre.

Armée de terre testują egzoszkielet pasywny

Wojska Lądowe Sił Zbrojnych Republiki Francuskiej (Armée de terre) poinformowały o prowadzeniu testów egzoszkieletów ...

Airbus Helicopters w czołówce śmigłowcowego biznesu

Śmigłowce Airbusa utrzymały dominującą pozycję na rynku sprzedaży wiropłatów cywilnych i maszyn przeznaczonych dla ...

Tajne przez poufne sprawozdanie finansowe PGZ

Największy gracz zbrojeniowego rynku w Polsce nie pokazał dotąd oficjalnego ubiegłorocznego bilansu zysków i ...