Kolejna partia Rubinów dla Wojska Polskiego

Celownik termowizyjny SCT Rubin zamontowany na 5,56 mm karabinku automatycznym Grot. Fot./PCO.

Inspektorat Uzbrojenia zamówił partię celowników termowizyjnych SCT Rubin w należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, warszawskiej firmie PCO. To kolejna umowa na dostawę tego sprzętu, używanego w Wojsku Polskim od 2013 r.

Wartość zamówienia to 3 mln zł netto i opiewa na 45 kompletów SCT Rubin. Celowniki mają zostać dostarczone do końca listopada bieżącego roku. W procedurze zastosowano negocjacje z wybranym oferentem, ponieważ PCO jako jedyny podmiot może zrealizować powyższe zamówienie. Według przyjętych norm, każdy celownik SCT Rubin ma być eksploatowany przez 24 lata.

SCT Rubin pracuje w zakresie spektralnym 7-14 μm. Celownik wyposażony jest w niechłodzony detektor o rozdzielczości 288×384 pikseli i przeznaczony do prowadzenia obserwacji i prowadzenia ognia z broni strzeleckiej w dzień oraz nocy, w różnych warunkach atmosferycznych oraz klimatycznych. Może być montowany na dowolnej broni wyposażonej w szyny zgodne ze standardami STANAG 4694 i MIL-STD 1913. Ma masę 1,25 kg i jest gotowy do pracy w czasie nie dłuższym niż 30 sekund od włączenia.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Lockheed wycofał się z budowy fregat rakietowych nowej generacji

Koncern Lockheed Martin wycofał się z rywalizacji o zwycięstwo w programie budowy fregat rakietowych ...

Brazylijskie samoloty zyskują na popularności

Władze Węgier prowadzą rozmowy z Brazylią dotyczące ewentualnego zakupu średnich samolotów transportowych Embraer KC-390. ...

PAS 2019: Europejski debiut Boeinga KC-46A Pegasus

Boeing zaprezentował w Paryżu wielozadaniowy samolot tankowania powietrznego KC-46A Pegasus. Prezentowana w stolicy Francji ...