RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 02.01.2025 19:55 Publikacja: 27.03.2019 13:16
Przedstawiciele PGZ i Lockheed Martin złożyli podpisy pod umowami o realizacji zobowiązań offsetowych w pierwszej fazie programu Wisła. Fot./materiały prasowe
Foto: Przedstawiciele PGZ i Lockheed Martin złożyli podpisy pod umowami o realizacji zobowiązań offsetowych w pierwszej fazie programu Wisła. Fot./materiały prasowe
Realizacja pierwszej fazy programu Wisła wchodzi w następny etap. Na terenie Wojskowych Zakładów Elektronicznych w Zielonce przedstawiciele PGZ oraz Lockheed Martin podpisali umowę, która otwiera drogę do realizacji 15 zobowiązań offsetowych, jakie wziął na siebie amerykański gigant zbrojeniowy. Mowa przede wszystkim o przekazaniu zdolności do produkcji wybranych elementów pocisków PAC-3 MSE i wyrzutni. PGZ utworzy ponadto laboratorium do badań symulacyjnych pocisków rakietowych.
– Pokazujemy dzisiaj, że Polska Grupa Zbrojeniowa jest w pełni gotowa do absorpcji offsetu. Porozumienie z Lockheed Martin otwiera kolejny etap realizacji I fazy programu WISŁA. PGZ pozyskuje kompetencje pozwalające na wdrożenie zaawansowanych technologicznie rozwiązań, które rozwijają potencjał polskiego przemysłu obronnego. Dzisiejsze wydarzenie dowodzi, że efektem profesjonalnych, prowadzonych w dobrej wierze rozmów biznesowych jest porozumienie, z którego zadowolone są wszystkie strony – powiedział Witold Słowik, Prezes Zarządu PGZ S.A.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, zatwierdził umowę ramową na dostawy nowych pojazdów dla Wojska Polskiego.
Polskim przedsiębiorcom dostarcza nowoczesne rozwiązania finansowe, wyznacza standardy w branży leasingowej. Zaczęło się skromnie – od jednego aktu założycielskiego i sporych ambicji. Dziś PKO Leasing jest liderem polskiego rynku leasingowego, który napędza małe i duże biznesy. Jak wyglądało 25 drogi na szczyt?
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, poinformował, że Rada Modernizacji Technicznej zatwierdziła projekt cięższego niż bwp Borsuk wozu.
MON zamawia w HSW ponad tysiąc nowych bojowych wozów piechoty Borsuk. Skonstruowane w kraju, uzbrojone i wyposażone w zaawansowaną elektronikę zwiastują w armii rewolucję.
Rząd zdecydował o znaczącym podniesieniu potencjału artyleryjskiej zbrojowni HSW. Premier Morawiecki zapowiedział dokapitalizowanie huty i innych zbrojeniowych firm z Podkarpacia.
Nadchodzi nowy etap rozwoju całej gospodarki. Z siecią 5G nam wszystkim będzie żyło się lepiej i bezpieczniej – przekonuje Orange Polska.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, podpisał aneks do umowy na dostawy kolejnej partii karabinków MSBS Grot.
Bank Pekao S.A. wprowadza zmiany w aplikacji PeoPay, dostosowując ją do potrzeb klientów prowadzących działalność gospodarczą. Rozszerzenie opcji personalizacji oraz dodanie elementów, które odróżniają profil firmowy od indywidualnego, to kolejny krok w rozbudowie oferty skierowanej do przedsiębiorców.
Wojskowe Zakłady Łączności -1 podpisały umowę podwykonawczą która, włączy zakłądy w produkcję i integrację elementów zestawów przeciwlotniczych zakontraktowanych przez Siły Zbrojne RP w ramach programu „Wisła”.
Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej, Wojskowe Zakłady Elektroniczne oraz Zakłady Mechaniczne Tarnów podpisały umowy z firmą Raytheon.
Rakietowy koncern wprowadzi udoskonalenia w swoim systemie obrony powietrznej w ramach wartego 314 mln dol. zlecenia na prace inżynieryjne przyznanego przez armię USA.
Sami zbudujecie powietrzną tarczę „Narew”. My w jej uzbrojeniu chcemy pomóc – kusi Israel Aerospace Industries, największa firma zbrojeniowa Izraela i producent rakietowych zestawów obrony przeciwlotniczej Barak MX.
Prywatna firma, Agregaty Pex-Pool Plus Janusz Kania z Podkarpacia, wyposaży zestawy przeciwrakietowe kupowane w ramach Programu „Wisła” w kontenery operacyjne dla systemów łączności i wsparcia technicznego.
System dowodzenia i kontroli IBCS zdolny do pracy w środowisku sieciowym, który ma pokierować polską tarczą przeciwrakietową „Wisła”, jest już dojrzały. Skutecznie przechwytuje pociski manewrujące – mówi Radarowi William Lamb, dyrektor ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w Northrop Grumman.
Huta Stalowa Wola, przy wsparciu ekspertów Raytheona, szykuje się do uruchomienia produkcji wyrzutni rakietowych dla systemu Patriot.
Należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej zakłady Elektroniczne z Zielonki zyskają nowe kompetencje.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas