Aktualizacja: 22.02.2025 17:12 Publikacja: 28.02.2020 18:15
Wizja fregaty typu Al Zubarah dla Marynarki Wojennej Kataru. Rys./Fincantieri.
Foto: Wizja fregaty typu Al Zubarah dla Marynarki Wojennej Kataru. Rys./Fincantieri.
Według harmonogramu okręt trafi do zamawiającego w 2021 r.
Korwety zamówiono na mocy kontraktu o wartości 5 mld euro. Porozumienie dotyczy także budowy dwóch patrolowców i wielozadaniowego okrętu desantowego.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, zatwierdził umowę ramową na dostawy nowych pojazdów dla Wojska Polskiego.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, poinformował, że Rada Modernizacji Technicznej zatwierdziła projekt cięższego niż bwp Borsuk wozu.
MON zamawia w HSW ponad tysiąc nowych bojowych wozów piechoty Borsuk. Skonstruowane w kraju, uzbrojone i wyposażone w zaawansowaną elektronikę zwiastują w armii rewolucję.
Rząd zdecydował o znaczącym podniesieniu potencjału artyleryjskiej zbrojowni HSW. Premier Morawiecki zapowiedział dokapitalizowanie huty i innych zbrojeniowych firm z Podkarpacia.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, podpisał aneks do umowy na dostawy kolejnej partii karabinków MSBS Grot.
W obecności prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, ministra Mariusza Błaszczaka oraz ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher podpisano finalną umowę na zakup nowoczesnych samolotów 5. generacji.
Kongres USA zgodził się na sprzedaż Polsce 32 myśliwców F-35A Lightning II. To one będą w przyszłości filarem militarnego odstraszania wrogów RP.
Departament Obrony USA zatwierdził sprzedaż do Polski myśliwców F-35A Lightning II za kwotę maksymalnie 6,5 mld dol.
Pentagon podpisał umowę z koncernem Lockheed Martin na zakup 478 wielozadaniowych samolotów bojowych F-35.
MON przyspiesza starania o nowe amerykańskie samoloty piątej generacji F-35A Lighting II. To one będą w przyszłości filarem militarnego odstraszania RP.
Dekarbonizacja, nakłady inwestycyjne na „zielone” rozwiązania i konkurencyjność w ścisłym znaczeniu to trzy elementy, które powinny składać się na proces konkurencyjnej transformacji energetycznej.
Nie ma ekonomicznego bezpieczeństwa bez konkurencyjności, a jednym z głównych przeciwników konkurencyjności jest przeregulowanie – uważa Magdalena Sobkowiak-Czarnecka, podsekretarz stanu w KPRM ds. Unii Europejskiej.
W mBanku zrównoważone finanse to zarówno wsparcie dużych firm, budowa farm wiatrowych i fotowoltaicznych, ale także finansowanie działalności średnich i małych podmiotów - mówi Adam Pers, wiceprezes mBanku ds. bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas