Wicepremier Błaszczak z wizytą w Korei Południowej

Wicepremier i Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak przebywa z wizytą w Korei Południowej. Głównym celem wizyty będzie dalsze umacnianie współpracy wojskowej.

Publikacja: 05.06.2023 13:23

Wicepremier Błaszczak z wizytą w Korei Południowej

Foto: Fot. kpr. Wojciech król/CO MON

Podczas wizyty Mariusz Błaszczak spotka się m.in. Lee Jong-sup, ministrem obrony Korei Południowej oraz Eom Dong-hwan, który odpowiada za zakupy obronne. Temat będzie jeden. Dalsze umacnianie współpracy wojskowej pomiędzy Warszawą i Koreą Południową.

Jest co omawiać. W ciągu ostatniego roku Korea Południowa zmieniła się z "egzotycznego kierunku" w głównego partnera polskiej zbrojeniówki. Trzonem współpracy są wielkie zakupy, jakich dokonał polski MON. Wystarczy wymienić tylko kontrakt na czołgi K2, armatohaubice K9, wyrzutnie rakiet K239 Chunmoo czy samoloty FA-50.

Tylko 69 zł za pół roku czytania.

O tym, jak szybko zmienia się świat. Czy będzie pokój na Ukrainie. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, tłumaczymy, inspirujemy.

Modernizacja Sił Zbrojnych
Borsuk zatwierdzony. MON podpisał umowę na nowe bwp dla wojska
Modernizacja Sił Zbrojnych
Jednak nie koreański? Ciężkiego bwp zbudujemy sami
Biznes
Pancerny drapieżnik z epoki cyfrowej. Borsuki dokonają rewolucji w polskiej armii
Przemysł Obronny
Miliardy dla polskiej zbrojeniówki. Huta Stalowa Wola zwiększa moce produkcyjne
Materiał Promocyjny
Warunki rozwoju OZE w samorządach i korzyści z tego płynące
Modernizacja Sił Zbrojnych
Nowe Groty i karabiny wyborowe dla Wojska Polskiego
Materiał Promocyjny
Sezon motocyklowy wkrótce się rozpocznie, a Suzuki rusza z 19. edycją szkoleń