Odpowiedzi sygnował sekretarz stanu w MON Wojciech Skurkiewicz, natomiast publikacja odpowiedzi przez Kancelarię Sejmu miała miejsce 9 sierpnia.
Chronologiczne pierwsza interpelacja została skierowana do MON 1 czerwca, a jej autorem był Paweł Krutul z Koalicyjnego Klubu Poselskiego Lewicy i dotyczyła kwestii liczby czołgów K2 Black Panther planowanych do zakupu oraz terminu ich pierwszych dostaw. W odpowiedzi wiceminister Skurkiewicz napisał: Uprzejmie informuję, że terminy oraz liczba planowanych do pozyskania koreańskich czołgów rodziny K2 zostaną określone w efekcie negocjacji ze stroną koreańską, z uwzględnieniem bieżących oraz perspektywicznych potrzeb Sił Zbrojnych RP, kosztów pozyskania oraz dostępności czołgów i możliwości produkcyjnych podmiotów przemysłowych.
W ostatnich dniach minister Mariusz Błaszczak poinformował, że pierwszych 180 wozów ma zostać dostarczonych w latach 2022-2023 i mają trafić do pododdziałów 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Będą m.in. stanowić uzbrojenie nowego batalionu czołgów, który ma być sformowany w Ostródzie i wejść w skład 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.
Dodatkowo, w odpowiedzi na pytania posła Pawła Bejdy z Klubu Parlamentarnego Koalicja Polska, dodał, że: Prowadzone (równolegle do opracowywanego przez konsorcjum, którego liderem jest Huta Stalowa Wola S.A. polskiego BWP BORSUK) ze stroną koreańską rozmowy dotyczą nie tylko pozyskania czołgów rodziny K2, ale również kwestii współpracy przemysłowej oraz transferu technologii, który polegałby nie tylko na utworzeniu na terytorium Polski bazy serwisowej, ale również mógłby wiązać się z włączeniem polskich wykonawców w łańcuchy dostaw koreańskiego producenta. Zakres współpracy ze stroną koreańską zostanie określony w odpowiednich dokumentach.
Poza kwestią czołgów drugim palącym problemem obejmującym zainteresowanie posłów jest kwestia potencjalnego zakupu w Republice Korei gąsienicowych bojowych wozów piechoty K21 Redback. W tym przedmiocie do MON wypłynęły dwie poselskie interpelacje, których autorami byli Marcin Kierwiński z Klubu Parlamentarnego Koalicja Obywatelska i Paweł Bejda z Klubu Parlamentarnego Koalicja Polska. W tych przypadkach odpowiedzi są następujące: Pozyskanie różnych typów sprzętu wojskowego opartego na platformie gąsienicowej, zgodnie z wymaganiami Sił Zbrojnych RP, znajduje swoje odzwierciedlenie w „Planie Modernizacji Technicznej na lata 2021-2035 z uwzględnieniem 2020 roku". Prowadzone ze stroną koreańską rozmowy dotyczą nie tylko pozyskania, równolegle do polskiego BWP BORSUK, komplementarnego rozwiązania, ale są związane również z kwestiami współpracy przemysłowej oraz transferem technologii, który polegałby nie tylko na utworzeniu na terytorium Polski bazy serwisowej, ale również mógłby wiązać się z włączeniem polskich wykonawców w łańcuchy dostaw koreańskiego producenta. Zakres współpracy ze stroną koreańską zostanie określony w umowach międzyrządowych oraz umowach o współpracy przemysłowej.