Prezydent RP Andrzej Duda objął MSPO 2020 Honorowym Patronatem

Prezydent RP Andrzej Duda, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak i szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch wspólnie odwiedzili MSPO w 2019 r. Fot./Kancelaria Prezydenta RP.

Po raz kolejny Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Targach Kielce uzyskał wsparcie wyjątkowego patrona.

– Pan Prezydent wyraża przekonanie, że ta cenna inicjatywa ukazująca potencjał i najnowsze osiągnięcia polskiego i zagranicznego przemysłu zbrojeniowego, stanie się również okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania licznych kontaktów z krajowymi i zagranicznymi partnerami, co przyczyni się do sprawnej modernizacji polskiej armii i rozwoju gospodarki narodowej – czytamy w piśmie adresowanym do Andrzeja Mochonia, prezesa Targów Kielce, które nadesłano z Kancelarii Prezydenta RP.

Czytaj także: MSPO 2020 z Polską Grupą Zbrojeniową

Andrzej Duda 6 sierpnia złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i rozpoczął drugą, pięcioletnią kadencję prezydencką. Decyzja o przyznaniu patronatu kieleckiemu wydarzeniu jest więc jedną z pierwszych oficjalnych decyzji Prezydenta po uroczystym zaprzysiężeniu.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odbędzie się w centrum wystawienniczych Targów Kielce od 8 do 10 września 2020 roku, Partnerem Strategicznym wystawy jest Polska Grupa Zbrojeniowa.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Nowe życie norweskich Herculesów

Firma Coulson Aviation poinformowała o przebazowaniu pierwszego średniego samolotu transportowego Lockheed Martin C-130H Hercules ...

Amerykańskie wsparcie dla Erdogana

Turcja uzyskała od Amerykanów mniej więcej to co chciała. Wyplątała się w ten sposób ...

Pierwsze elementy systemu NASAMS na Litwie

Kongsberg rozpoczął dostawy elementów rakietowego systemu przeciwlotniczego krótkiego zasięgu NASAMS II na Litwę. System ...