Zestaw Enforcer prezentowany na stoisku MBDA. Fot./Łukasz Pacholski

Europejski koncern MBDA przedstawił będące odpowiedzią na potrzeby Wojska Polskiego w zakresie lekkiego systemu wsparcia piechoty i wojsk specjalnych.

Prezentacja odbyła się podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Przedstawiciele MBDA prezentowali m.in. zestaw Enforcer, czyli interaktywny trenażer pozwalający na szkolenie w wirtualnej rzeczywistości.

Czytaj także: Rekordowy sezon europejskich superpocisków MBDA

Enforcer to oferta MBDA w ramach programu Pustelni. Dotyczy on zakupu lekkiego zestawu pozwalającego zwalczać cele w odległości do 2 km od stanowiska ogniowego. Wykorzystanie technologii wirtualnych może znacznie ograniczyć koszty procesu szkolenia przy wykorzystaniu niewielkiej przestrzeni.

System jest opracowywany od 2014 r. i stanowi odpowiedź producenta na coraz szersze potrzeby piechoty oraz wojsk specjalnych. Dzięki swojej masie (poniżej 9 kg), modułowej architekturze, a także wielozadaniowej głowicy bojowej może służyć do zwalczania szerokiego spektrum zagrożeń znajdujących się na potencjalnym polu walki.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Wodowanie korwety dla Kataru

W stoczni koncernu Fincantieri w Muggiano we Włoszech odbyła się uroczystość technicznego wodowania korwety ...

Najnowszy sprzęt Huty na MSPO

Na Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego przyjechaliśmy z armatohaubicą Krab oraz Borsukiem, czyli nowym, pływającym, ...

Rumunia odbiera pierwsze elementy systemu Patriot

W czerwcu tego roku Siły Zbrojne Rumunii rozpoczną przejmowanie sprzętu pierwszej jednostki ogniowej rakietowego ...