MSPO 2019: MBDA promuje Enforcera

Zestaw Enforcer prezentowany na stoisku MBDA. Fot./Łukasz Pacholski

Europejski koncern MBDA przedstawił będące odpowiedzią na potrzeby Wojska Polskiego w zakresie lekkiego systemu wsparcia piechoty i wojsk specjalnych.

Prezentacja odbyła się podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Przedstawiciele MBDA prezentowali m.in. zestaw Enforcer, czyli interaktywny trenażer pozwalający na szkolenie w wirtualnej rzeczywistości.

Czytaj także: Rekordowy sezon europejskich superpocisków MBDA

Enforcer to oferta MBDA w ramach programu Pustelni. Dotyczy on zakupu lekkiego zestawu pozwalającego zwalczać cele w odległości do 2 km od stanowiska ogniowego. Wykorzystanie technologii wirtualnych może znacznie ograniczyć koszty procesu szkolenia przy wykorzystaniu niewielkiej przestrzeni.

System jest opracowywany od 2014 r. i stanowi odpowiedź producenta na coraz szersze potrzeby piechoty oraz wojsk specjalnych. Dzięki swojej masie (poniżej 9 kg), modułowej architekturze, a także wielozadaniowej głowicy bojowej może służyć do zwalczania szerokiego spektrum zagrożeń znajdujących się na potencjalnym polu walki.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

„Sprzęt wojskowy na defiladzie to nie złom”

Od paru lat nie pokazujemy bojowych wozów piechoty BWP-1. To rzeczywiście jest złom. W ...

Bahrajn wybiera Patrioty

Królestwo Bahrajnu podpisało umowę LoA (Letter of Offer and Acceptance) dotyczącą zakupu rakietowego systemu ...

Serwis systemu Przebiśnieg

3. Regionalna Baza Logistyczna z Krakowa rozpoczęła negocjacje dotyczące wykonania usługi serwisu systemu rozpoznawczo-zakłócającego ...