- Od dziś mamy Brygadę Wojsk Rakietowych, która jest w dwóch lokalizacjach - tu w Toruniu oraz w Orzyszu.(...) Żeby szkolić kolejnych artylerzystów powołaliśmy dziś Akademię Himars – na wzór Akademii Abrams. (...) Jestem też spokojny, że razem z naszymi partnerami amerykańskimi wyszkolimy kolejne załogi Himarsów tak żeby zarówno te które już są w naszym kraju – te Himarsy – jak i te które trafią na wyposażenie Wojska Polskiego były obsługiwane przez żołnierzy wyszkolonych na najwyższym poziomie - zaznaczył minister M. Błaszczak.

Akademia HIMARS będzie służyła wszystkiemu, co związane jest z logistyką, z serwisem HIMARS-ów. Akademia przysłuży się również uzyskaniu narodowych kompetencji w zakresie szkolenia specjalistów i kadry dowódczej.

- Akademia Himars będzie służyć także do współpracy z naszymi sojusznikami z państw bałtyckich, gdyż zarówno Estonia, Łotwa jak i Litwa zamówiły również wyrzutnie Himars w Stanach Zjednoczonych. Jesteśmy otwarci jeśli chodzi o szkolenie, jeśli chodzi o kursy doszkalające, które będą przeprowadzane tu właśnie na poligonie w Toruniu - dodał minister.