Odległościomierz radiolokacyjny NUR 31 na podwoziu Tatra 148. Fot./Andrzej Kiński.

Regionalna Baza Logistyczna z Wałcza poinformowała o podpisaniu dwóch umów z Wojskowymi Zakładami Elektronicznymi z Zielonki. Porozumienia dotyczą napraw głównych stacji radiolokacyjnych eksploatowanych w Wojsku Polskim.

Obie umowy podpisano 27 maja i były one efektami przetargów przyspieszonych, które ogłoszono w połowie lutego. Łączna ich wartość wynosi 13,3 mln zł. Na ich mocy specjaliści z WZE przeprowadzą naprawy główne połączone z modyfikacją dwuwspółrzędnej stacji radiolokacyjnej wczesnego wykrywania celów NUR-31 na podwoziu Tatra 148 i stacji radiolokacyjnej wykrywania celów niskolecących NUR-22 na podwoziu Tatra 815.

Czytaj także: Nowa fabryka rakiet wyrośnie pod Warszawą

Prace mają zapewnić pełną sprawność techniczną sprzętu przez 10 lat, oczywiście przy wymogu wykonywania przez użytkownika cyklicznych obsług okresowych.

W obu przypadkach oferta WZE S.A. była jedyną rozpatrywaną przez zamawiającego. Naprawy i modernizacje stacji radiolokacyjnych to jedna ze specjalizacji zakładów z Zielonki.

Stacje NUR-31 weszły do eksploatacji w połowie lat 80., natomiast NUR-22 trafiły do eksploatacji na początku lat 90. Obie wyprodukowane zostały przez warszawski Radwar.

Czytaj także: Kolejne aparatownie łączności dla Wojska Polskiego

 

 

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

MON kupuje części do broni strzeleckiej

1. Regionalna Baza Logistyczna z Wałcza zawarła umowę z Zakładami Mechanicznymi Tarnów dotyczącą kontynuacji ...

Australia zainteresowana amerykańskimi pociskami

Departament Stanu USA wydał zgodę na potencjalną sprzedaż do Australii partii przeciwokrętowych pocisków kierowanych ...

Robotyzacja wkracza do rosyjskich wojsk pancernych

Trwają prace nad stworzeniem elektrycznych pojazdów wojskowych i robotów na bazie czołgów T-72. – ...