Odległościomierz radiolokacyjny NUR 31 na podwoziu Tatra 148. Fot./Andrzej Kiński.

Regionalna Baza Logistyczna z Wałcza poinformowała o podpisaniu dwóch umów z Wojskowymi Zakładami Elektronicznymi z Zielonki. Porozumienia dotyczą napraw głównych stacji radiolokacyjnych eksploatowanych w Wojsku Polskim.

Obie umowy podpisano 27 maja i były one efektami przetargów przyspieszonych, które ogłoszono w połowie lutego. Łączna ich wartość wynosi 13,3 mln zł. Na ich mocy specjaliści z WZE przeprowadzą naprawy główne połączone z modyfikacją dwuwspółrzędnej stacji radiolokacyjnej wczesnego wykrywania celów NUR-31 na podwoziu Tatra 148 i stacji radiolokacyjnej wykrywania celów niskolecących NUR-22 na podwoziu Tatra 815.

Czytaj także: Nowa fabryka rakiet wyrośnie pod Warszawą

Prace mają zapewnić pełną sprawność techniczną sprzętu przez 10 lat, oczywiście przy wymogu wykonywania przez użytkownika cyklicznych obsług okresowych.

W obu przypadkach oferta WZE S.A. była jedyną rozpatrywaną przez zamawiającego. Naprawy i modernizacje stacji radiolokacyjnych to jedna ze specjalizacji zakładów z Zielonki.

Stacje NUR-31 weszły do eksploatacji w połowie lat 80., natomiast NUR-22 trafiły do eksploatacji na początku lat 90. Obie wyprodukowane zostały przez warszawski Radwar.

Czytaj także: Kolejne aparatownie łączności dla Wojska Polskiego

 

 

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Francja przyspiesza zakup śmigłowców

Minister obrony Francji, Florence Parly, wzięła udział w prezentacji makiety nowego śmigłowca lekkiego H160M ...

Debiut H160M

Międzynarodowy Salon Lotniczy i Kosmiczny w Paryżu stał się miejscem debiutu wielozadaniowego śmigłowca Airbus ...

US Navy zamawia samoloty wczesnego ostrzegania

Departament Obrony Stanów Zjednoczonych i koncern Northrop Grumman podpisali wieloletnią umowę dotyczącą produkcji i ...