Robinson R44 Raven II. Nowy śmigłowiec Straży Granicznej w całe. okazałości. Fot./materiały prasowe

Na lotnisku w Nowym Sączu, należącym do Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, odbyła się uroczystość przekazania funkcjonariuszom śmigłowca Robinson R44 Raven II.

Śmigłowiec kupiono w ramach kontraktu z firmą BRJ. Wartość zamówienia wyniosła za 3,173 mln zł. W uroczystości przekazania śmigłowca Robinson R44 Raven II wzięli udział przedstawiciele rządu.  Wicepremier Beata Szydło i minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

Czytaj także: Straż Graniczna dostanie nowe samoloty

Będzie to kolejny R44 wykorzystywany przez polskich użytkowników instytucjonalnych ‒ dwa zakupiło w 2018 r. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Śmigłowiec będzie służył do szkolenia personelu Straży Granicznej, trafi do Ośrodka Szkolenia Lotniczego SG.

Robinson R44 to pierwszy z kilku nowych statków powietrznych, które w najbliższych miesiącach wzmocnią potencjał Straży Granicznej. W październiku do służby ma wejść wielozadaniowy śmigłowiec Airbus H135. W przyszłym roku dwa samoloty patrolowe LET L 410 UVP-E20.

 

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

AW101 na testach w Gdyni

Gdyńscy spotterzy opublikowali fotografie wielozadaniowego śmigłowca Leonardo AW101. Maszyna wykonywała loty z lotniska 43. ...

BAE Systems dozbraja brytyjskie F-35B

Spółka BAE Systems rozpoczyna proces integracji samolotów wersji F-35B z nowymi systemami uzbrojenia precyzyjnego. ...

Wojsko dostanie zwiadowcze drony od PGZ

MON zamówiło w piątek 30 listopada 2018 r. 12 zestawów rozpoznawczych dronów krótkiego zasięgu ...