O ile Departament Obrony Stanów Zjednoczonych w sposób przejrzysty informuje opinię publiczną o kolejnych dostawach uzbrojenia i sprzętu wojskowego, trudno w akutalizowanym spisie znaleźć pozycję „AGM-88 HARM". Nie jest to jednak powód, dla którego można negować fakt dostarczenia i zastosowania broni tego typu w walkach na Ukrainie. Niestety, opublikowane zdjęcia szczątków nie wskazują lokalizacji znaleziska – symbol BSU-60A/B to oznaczenie lotki stabilizującej wykorzystywanej w pociskach AGM-88B/C HARM. Oczywiście, otwarte pozostaje pytanie, poza faktycznym potwierdzeniem dostaw, o sposób odpalenia – biorąc pod uwagę dostępność platform, wydaje się, że możemy mówić o ewentualnym wykorzystaniu wyrzutni lądowej (takowe były testowane przez Stany Zjednoczone i Izrael) bądź integracji z HARMA-ami samolotów sowieckiej produkcji należącymi do Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy.

Obecność lądowej wyrzutni AGM-88 HARM na terenie Ukrainy nie powinna być zaskoczeniem. W ciągu ponad 160 dni konfliktu Ukraińcy wraz z partnerami zachodnimi potrafili zaskoczyć wielokrotnie Rosjan w szybkiej adaptacji broni do lokalnych potrzeb – można tu wymienić m.in. wyrzutnie samobieżne pocisków MBDA Brimstone, przez dotychczasowych użytkowników wykorzystywanych wyłącznie z platform lotniczych (choć testy wyrzutni naziemnych i okrętowych były prowadzone). Nie można także wykluczyć, że w podobny sposób są lub będą używane przeciwokrętowe pociski RGM-84 Harpoon i lekkie pociski kierowane naprowadzane laserowo (zapewne APKWS), dostarczane przez administrację Stanów Zjednoczonych.

Jak wskazuje część komentatorów, ewentualne przekazanie AGM-88B/C HARM Ukrainie nie groziłoby także ujawnieniem wobec Rosjan tajemnic systemu – pociski tego typu były intensywnie wykorzystywane bojowo na przestrzeni ostatnich 30 lat nad obszarami państw mających dobre stosunki z Rosją (m.in. Serbia i Irak), co mogło umożliwić zdobycie części danych o broni, a nawet jej egzemplarzy przez rosyjski wywiad. Z kolei w Stanach Zjednoczonych wdrażane są do służby nowe wersje pocisków przełamania obrony powietrznej – AGM-88E AARGM i AGM-88G AARGM-ER.