Mesko na wystawie w Newadzie połączyło siły z radomską Fabryką Broni „Łucznik" i wspólnie szukają nowych rynków zbytu na swoje wyroby.

Shot Show to gigantyczna impreza i największe w świecie miejsce spotkania entuzjastów strzelectwa. Odbywająca się co roku wystawa gromadzi zwykle około 60 tysięcy uczestników.

Dywersyfikacja

Udział w targach w Las Vegas jest dla Mesko okazją do nawiązania kontaktów handlowych z potencjalnymi odbiorcami amunicji przeznaczonej dla cywilnych użytkowników. Spółka ze skarżyska, podobnie jak radomska Fabryka Broni Łucznik poszukuje możliwości dywersyfikacji dostaw broni i akcesoriów strzeleckich.

- Rynek amerykański jest dla nas niezwykle istotny. Mamy świadomość, że jest on bardzo wymagający, ale jednocześnie wyjątkowo chłonny. W związku z realizowanymi w polskich firmach obronnych inwestycjami zwiększającymi moce produkcyjne i unowocześniającymi park maszynowy, poszukujemy nabywców naszej amunicji za granicą. Podjęte przez nas działania przyczynią się nie tylko do zwielokrotnienia produkcji, ale również do obniżenia kosztów wytwarzania, co z kolei podniesie jej konkurencyjność mówi wiceprezes Mesko Marcin Ożóg.

Pioruny już w USA

W trakcie targów Shot Show przewidziano m. in. spotkania i rozmowy z potencjalnymi klientami, co pozwoli na zaplanowanie ekspansji na największym na świecie rynku cywilnej broni i amunicji. Wyroby strzeleckie z radomskiego Łucznika - cywilne wersje karabinków Grot czy Beryl były przebojem targów Shot Show w Las Vegas już w wcześniej – w ostatnich latach.

Teraz tym śladem podąża na amerykański, a zarazem globalny rynek Mesko. Skarżyskie zakłady amunicyjno- rakietowe są zresztą znane w Stanach nie tylko z karabinów. W ubiegłym roku spółka przekazała siłom specjalnym USA dużą partię zakupionych przez amerykański rząd przenośnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych Piorun.

Mesko z blisko 100 letnim doświadczeniem produkcyjnym, wywodzące się z przedwojennego Centralnego Okręgu Przemysłowego II RP, pozostaje jednym z filarów Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Firma jest podstawowym dostawcą amunicji dla polskich Sił Zbrojnych. Przedsiębiorstwo jest także uznanym dostawcą środków bojowych dla wojsk krajów NATO.