– Otwieramy biuro w Warszawie, aby wspierać współpracę pomiędzy amerykańskimi, polskimi i ukraińskimi firmami z sektora obronnego, zwłaszcza zajmującymi się dronami i zaawansowanym oprogramowaniem, w tym sztuczną inteligencją - mówi Elizabeth Charnock. Prezes zarządu firmy Chenope ujawniła,że przestrzeń biurową przy stołecznym Placu Trzech Krzyży, niedaleko Sejmu i gmachów rządowych ( m in. resortu rozwoju) będzie dzielić z LGGS, partnerską firmą doradczą z USA do spraw dronów, kierowaną przez Bernarda Hudsona, byłego szefa CIA ds. walki z terroryzmem.

- LGGS skupia cenionych na świecie ekspertów od najbardziej zaawansowanych programów stosowanych w systemach bezzałogowych – mówi Elizabeth Charnock. Chenope to amerykańska firma informatyczna z główną siedzibą w Kalifornii, która opracowuje systemy do konstruowania złożonych modeli matematycznych, często wykorzystywanych w obszarach wojskowości i wywiadu. Zakres aplikacji obejmuje integrację danych z różnych czujników i systemów (sensor fusion) po wykrywanie zaawansowanych kampanii dezinformacyjnych.

LGGS z siedzibą w Reston w stanie Wirginia (USA) jest międzynarodową spółką doradczą do spraw dronów. Firma pomaga rządom i innym podmiotom rozwiązywać najtrudniejsze problemy związane z technologią i zastosowaniem systemów bezzałogowych wykorzystywanych m.in. w dziedzinie bezpieczeństwa. Pracownicy LGGS mają dziesiątki lat doświadczenia w identyfikowaniu innowacyjnych i efektywnych sposobów wykorzystania dronów, a także powiązanych z nimi technologii, w zastosowaniach bojowych i innych.

LGGS i Chenope zorganizowały wspólnie pierwszy w historii Warsaw Drone Summit, który odbył się w lipcu tego roku w Warszawie.