Zgodnie z upublicznionym wnioskiem eksportowym, rząd Australii jest zainteresowany zakupem 20 wyrzutni M142 HIMARS wraz z zestawem amunicji, który obejmuje 10 pocisków balistycznych M57 ATACMS i po 30 pakietów (każdy z sześcioma rakietami) pocisków M30A2 GMLRS, IMPS, M31A2 GMLRS-U oraz XM403 ER-GMLRS AW oraz EM404 ER-GMLRS. Dodatkowo miałyby zostać dostarczone: pakiety z pociskami szkolno-treningowymi RRPRP, urządzenia łączności, podstawy do broni maszynowej, zestaw części zamiennych i usługi szkolno-logistyczne. Całość wyceniono na maksymalną kwotę 385 mln USD. Powyższa, aktualna wycena wskazuje zarazem ile może kosztować ogłoszony 26 maja przez ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka program zakupu nawet 500 wyrzutni HIMARS dla Sił Zbrojnych RP.

Zakup systemu artylerii rakietowej M142 HIMARS ma związek z potrzebami rozbudowy potencjału Australijskich Sił Obronnych i lokalnego przemysłu zbrojeniowego. W przypadku tego programu, mowa jest o włączeniu australijskiego przemysłu w rozwój i produkcję pocisków PrSM, rozwijanych przez korporację Lockheed Martin jako następcę rodziny rakiet ATACMS. W ubiegłym roku rząd Australii ogłosił, że jako partner projektu zainwestuje w niego kwotę 70 mln USD – nie można więc wykluczyć, że w przyszłości australijskie HIMARS-y będą jednymi z pierwszych, które zostaną zintegrowane z nowym systemem ofensywnym.

Obok artyleryjskich wyrzutni rakietowych, drugim programem rozwoju jednostek artylerii Australian Army jest zamówienie 30 155 mm armatohaubic samobieżnych AS9 i 10 pojazdów amunicyjnych AS10 (licencyjnych wersji Hanwha Defense K9 i K10).