Reklama

Ukraina otrzymała w darze pociski kierowane „powietrze-powietrze"

27 lutego Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował w mediach społecznościowych, że Siły Powietrzne SZU otrzymały w darze dużą partię kierowanych pocisków rakietowych „powietrze-powietrze". Źródła nie ujawniono.

Publikacja: 28.02.2022 16:44

Sztab Generalny SZU poinformował, że partner zagraniczny dostarczył partię pocisków kierowanych klas

Sztab Generalny SZU poinformował, że partner zagraniczny dostarczył partię pocisków kierowanych klasy „powietrze-powietrze", pozwalającą na prowadzenie dalszej walkę przeciwko lotnictwu rosyjskiemu. Brak informacji o źródle. Na zdjęciu pociski kierowane rodziny R-27.

Foto: Andrzej Kiński

Biorąc pod uwagę fakt, że Ukraina dysponuje samolotami produkcji sowieckiej, zapewne chodzi o pociski R-27, R-73 i R-60M, a najbardziej prawdopodobnym kierunkiem dostaw jest któreś z państw Europy Środkowej lub Stany Zjednoczone Ameryki. Pomimo intensywnych walk i ataków rakietowych lotnictwo ukraińskie nadal stawia opór Rosji. Według ukraińskich informacji z 27 lutego z godziny 6:00 czasu lokalnego, straty rosyjskiego lotnictwa obejmują 34 statki powietrzne – część z nich miała zostać zestrzelona przez nadal aktywne ukraińskie samoloty bojowe.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Modernizacja Sił Zbrojnych
Borsuk zatwierdzony. MON podpisał umowę na nowe bwp dla wojska
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Modernizacja Sił Zbrojnych
Jednak nie koreański? Ciężkiego bwp zbudujemy sami
Biznes
Pancerny drapieżnik z epoki cyfrowej. Borsuki dokonają rewolucji w polskiej armii
Przemysł Obronny
Miliardy dla polskiej zbrojeniówki. Huta Stalowa Wola zwiększa moce produkcyjne
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Modernizacja Sił Zbrojnych
Nowe Groty i karabiny wyborowe dla Wojska Polskiego
Materiał Promocyjny
Transformacja energetyczna: Były pytania, czas na odpowiedzi
Reklama
Reklama