Raki, rosomaki, mundury i amunicja. MON na wiosennych zakupach

40 egzemplarzy samobieżnych moździerzy kołowych Rak, 20 artyleryjskich wozów dowodzenia na podwoziu Rosomaka i prawie 440 tys. kompletów mundurów polowych zakontraktowało w zeszłym tygodniu MON.

Publikacja: 25.05.2020 16:16

Transporter opancerzony do transportu obsług rakietowych zestawów przeciwpancernych Spike LR Rosomak

Transporter opancerzony do transportu obsług rakietowych zestawów przeciwpancernych Spike LR Rosomak-S. W Wojsku Polskim służy obecnie 27 takich pojazdów, a MON zamierza kupić kolejnych 60. Fot./Andrzej Kiński

Foto: Transporter opancerzony do transportu obsług rakietowych zestawów przeciwpancernych Spike LR Rosomak-S. W Wojsku Polskim służy obecnie 27 takich pojazdów, a MON zamierza kupić kolejnych 60. Fot./Andrzej Kiński

Umowa przewiduje, że dostawy artyleryjskiej i opancerzonej broni, a także indywidualnego żołnierskiego wyposażenia, zostaną zrealizowane w latach 2022-24.

Czytaj także: Zamówienia MON szansą dla PZL Świdnik

Minister obrony Mariusz Błaszczak, który uczestniczył w uroczystości składania zamówień krzepił, że to nie ostatnie zamówienia złożone w polskich firmach.

MON ujawniło, że w zeszłym roku 60 proc. pieniędzy przeznaczonych na inwestycje w nowy sprzęt trafiło do polskich producentów. W tym roku wartość modernizacyjnych nakładów adresowanych do krajowych fabryk uzbrojenia ma wzrosnąć. Kontrakty dla polskich firm obejmą m.in. zakup hełmów kompozytowych z Maskpolu i karabinków automatycznych Grot z Fabryki Broni w Radomiu.

Czytaj także: MON planuje zakup amunicji przeciwpancernej do armat czołgów T-72

– Uzgadniamy z polskimi fabrykami następne zamówienia. M.in. dostawy ze skarżyskich zakładów Mesko kolejnych kilkudziesięciu tysięcy sztuk 30 mm oraz 23 mm amunicji do broni pokładowej  transporterów i artyleryjskich zestawów przeciwlotniczych – ujawnił minister Błaszczak.

Umowa przewiduje, że dostawy artyleryjskiej i opancerzonej broni, a także indywidualnego żołnierskiego wyposażenia, zostaną zrealizowane w latach 2022-24.

Czytaj także: Zamówienia MON szansą dla PZL Świdnik

Pozostało 83% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Modernizacja Sił Zbrojnych
Borsuk zatwierdzony. MON podpisał umowę na nowe bwp dla wojska
Modernizacja Sił Zbrojnych
Jednak nie koreański? Ciężkiego bwp zbudujemy sami
Biznes
Pancerny drapieżnik z epoki cyfrowej. Borsuki dokonają rewolucji w polskiej armii
Przemysł Obronny
Miliardy dla polskiej zbrojeniówki. Huta Stalowa Wola zwiększa moce produkcyjne
Modernizacja Sił Zbrojnych
Nowe Groty i karabiny wyborowe dla Wojska Polskiego
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy