Dwóch zainteresowanych udziałem w przetargu na BSP klasy mikro

Inspektorat Uzbrojenia otrzymał dwie oferty na zakup bezzałogowych statków powietrznych klasy mikro. Co rzadkie w takich przypadkach, obie oferty cenowe mieszczą się w zakładanym budżecie.

Publikacja: 11.02.2020 10:22

Jednym z podmiotów, które złożyły swoje ofert w postępowaniu na BSP klasy mikro jest Instytut Techni

Jednym z podmiotów, które złożyły swoje ofert w postępowaniu na BSP klasy mikro jest Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych, który oferują szeroką gamę systemów bezzałogowych pionowego startu i lądowania różnych kategorii masy startowej. Fot./Łukasz Pacholski.

Foto: Jednym z podmiotów, które złożyły swoje ofert w postępowaniu na BSP klasy mikro jest Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych, który oferują szeroką gamę systemów bezzałogowych pionowego startu i lądowania różnych kategorii masy startowej. Fot./Łukasz Pach...

W walce o zamówienie biorą udział dwa podmioty: Asseco Poland (wartość oferty 4,6 mln złotych brutto) i Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych (wartość oferty 4,9 mln złotych brutto).

W ramach postępowania  Inspektorat Uzbrojenia poszukuje dostawcy sześciu zestawów bezzałogowych statków powietrznych klasy mikro. Każdy z nich ma składać się z dwóch platform latających (pionowego startu i lądowania) oraz pojedynczego zestawu sterowania i kontroli. Według wymagań taktyczno-technicznych bezzałogowiec ma charakteryzować się maksymalną masą startową nie większą niż 1,6 kg. Długość z rozłożonym systemem napędowym nie może przekraczać 70 cm.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
9zł za pierwszy miesiąc.

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
9 zł pierwszy miesiąc, a potem 39 zł/msc
Modernizacja Sił Zbrojnych
Borsuk zatwierdzony. MON podpisał umowę na nowe bwp dla wojska
Modernizacja Sił Zbrojnych
Jednak nie koreański? Ciężkiego bwp zbudujemy sami
Biznes
Pancerny drapieżnik z epoki cyfrowej. Borsuki dokonają rewolucji w polskiej armii
Przemysł Obronny
Miliardy dla polskiej zbrojeniówki. Huta Stalowa Wola zwiększa moce produkcyjne
Materiał Partnera
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Modernizacja Sił Zbrojnych
Nowe Groty i karabiny wyborowe dla Wojska Polskiego