Okręt jest dwunastą i zarazem ostatnią jednostką typu Sōryū dla Japońskich Morskich Sił Samoobrony.
To duża jednostka. Wyporność w zanurzeniu wynosi 4200 ton. Długość 84 m. Uzbrojenie stanowi sześć wyrzutni torped kalibru 533 mm. Mogą odpalać ciężkie torpedy i pociski kierowane Harpoon. Łącznie w magazynach i wyrzutniach mieści się do 30 środków bojowych.
Czytaj także: Japończycy bliżej modernizacji F-15J Eagle
Według oficjalnych informacji jednostka ma wejść do służby w pierwszej połowie 2021 r. i będzie drugim okrętem typu Sōryū wyposażonym zespół baterii litowo-jonowych zasilających jego silnik elektryczny w zanurzeniu. W ocenie japońskich specjalistów ta technologia znacząco zwiększy możliwości operacyjne okrętów podwodnych i czas ich przebywania w zanurzeniu. Bez bliższych danych trudno to jednak potwierdzić, niewiadomą pozostaje także koszt tego rozwiązania. Koszt pojedynczej jednostko to w przeliczeniu ok. 600 mln dolarów.
Dwanaście jednostek typu Sōryū (prototyp wszedł do służby w 2009 r.) wraz z jedenastoma nieco starszymi typu Oyashio (w służbie 1998-2008), przez kolejne lata stanowić będzie trzon sił podwodnych Japońskich Morskich Sił Samoobrony.