Samoloty szkolno-treningowe TS-11 Iskra. Fot./4. Skrzydło Lotnictwa Szkolnego.

Wydział Techniki Lotniczej 3. Regionalnej Bazy Logistycznej podpisał umowy na wykonanie kompleksowej obsługi technicznej odrzutowych samolotów szkolno-treningowych TS-11 Iskra. Maszyny eksploatuje 41. Baza Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie.

Umowę, o wartości 14,6 mln zł netto,zawarto 28 kwietnia z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi nr 1 w Łodzi Oddział w Dęblinie. Podpisanie poprzedziły negocjacje, które toczyły się od 13 lutego. Zastosowanie procedury negocjacyjnej wynika z faktu, że powyższy podmiot dysponuje, na zasadach praw wyłącznych, dokumentacją techniczną i remontową samolotu TS-11 zatwierdzoną przez Głównego Inżyniera Wojsk Lotniczych. Dodatkowo WZL nr 1 Oddział Dęblin dysponuje kompetencjami do realizacji usługi.

Czytaj także: Iskry do remontu

Siły Powietrzne, po 60 latach, kończą eksploatację samolotów TS-11 Iskra. W linii pozostały ostatnie egzemplarze, które mają zakończyć służbę w ciągu najbliższych miesięcy. W procesie szkolenia pilotów są zastępowane przez turbośmigłowe samoloty PZL-130 Orlik TC-II i odrzutowe zaawansowanego szkolenia Leonardo M-346 Bielik.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Amerykanie zrywają z tradycją nazywania lotniskowców

CVN 81 otrzyma nazwę USS Doris Miller. Decyzja ta oznacza zerwanie z wieloletnią tradycją ...

Kontrakt na serwis sprzętu obsługowego

3. Regionalna Baza Logistyczna z Krakowa podpisała umowy z konsorcjum polskich firm dotyczącej przeprowadzenia ...

Iran zestrzelił ukraińskiego Boeinga

Ukraiński samolot pasażerski Boeing 737-800, wykonujący rozkładowy rejs z Teheranu do Kijowa, został zestrzelony ...