Brytyjskie zaopatrzeniowce w komplecie

Zaopatrzeniowce Tidesurge i Tideforce. Fot./Crown Copyright.

W porcie Portland w Wielkiej Brytanii odbyła się uroczystość wcielenia do służby w Royal Fleet Auxiliary okrętu zaopatrzeniowego RFA Tideforce. Jest to czwarty i jednocześnie ostatni przedstawiciel typu Tide.

Okręt został zbudowany w południowokoreańskiej stoczni Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering Co. w Okpo. Uroczyste położenie stępki miało miejsce 24 grudnia 2015 r., wodowanie 21 stycznia 2017 r., a chrzest 24 stycznia 2018 r.

Czytaj także: Banderę podniesie kolejny HMS Warspite

Po zakończeniu budowy w Republice Korei okręt przeszedł na wody brytyjskie, gdzie w stoczni A&P Group w Falmouth zamontowano wyposażenie wojskowego. Te prace rozpoczęły się w sierpniu 2018 r.

Cztery okręty typu Tide mają służyć głównie jako zaopatrzeniowce substancji płynnych. W zbiornikach mogą zabrać do 19 000 m³ paliwa i 1300 m³ wody pitnej. Dodatkowo na jednostkach wygospodarowano przestrzeń na 20 kontenerów, w których można transportować ładunki suche.

Czytaj także: Wielka Brytania tworzy cyberarmię

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Policja odebrała trzeciego Black Hawka

Komenda Główna Policji otrzymała trzeci wielozadaniowy śmigłowiec transportowy Sikorsky S-70i Black Hawk. 26 kwietnia ...

Niemiecki zaopatrzeniowiec Donau. Fot./Bundeswehr/Fischer.

Niemiecki okręt zostanie wyremontowany w Polsce?

Niemieckie media poinformowały, że jedna z polskich stoczni ma podpisać umowę na remont okrętu ...

Fundusze na produkcję pocisków GMLRS

Koncern Lockheed Martin podpisał kontrakt dotyczący kontynuacji produkcji i dostaw elementów przeznaczonych do pocisków ...