Cały program nadal otacza ścisła tajemnica, stąd także przy tej okazji nie ujawniono żadnych zdjęć nowej konstrukcji.

Zgodnie z komunikatem, pierwszy Raider został wytoczony z hali montażowej zakładów Northrop Grumman w Palmdale w stanie Kalifornia 9 marca. Testy naziemne miały się z kolei rozpocząć się 16 marca w jednym z przeznaczonych specjalnie do tego celu hangarów obsługowych. Według dostępnych informacji, na linii montażowej na początku roku znajdowało się sześć egzemplarzy B-21A Raider – pierwszy lot prototypu zaplanowano jeszcze na pierwszą połowę bieżącego roku.

Zgodnie z planami Departament Obrony Stanów Zjednoczonych planuje zakup przynajmniej 100 bombowców B-21A Raider, które pozwolą na zastąpienie obecnie eksploatowanych maszyn Boeing B-1B Lancer i Northrop Grumman B-2A Spirit. Uzupełnieniem B-21A pozostaną Boeingi B-52H Stratofortress, które mają – po raz kolejny - przejść proces gruntownej modernizacji. Pojedynczy Raider ma kosztować około 640 mln dol. (wg cen z 2019 r. podatkowego).

Pierwszy seryjny B-21A Raider ma trafić do bazy lotniczej Ellsworth w Południowej Dakocie w połowie obecnej dekady. Obecnie prowadzone są tam prace budowlane mające na celu przygotowanie niezbędnej infrastruktury naziemnej.