W tym roku nie może być inaczej. Wprawdzie organizacja targów stanęła pod znakiem zapytania, z powodu epidemii koronawirusa, dzisiaj wiemy jednak, że udało się przezwyciężyć większość problemów. Tegoroczne MSPO planowane jest na od 8 do 10 września, co oznacza, że potrwa trzy, a nie jak zwykle cztery dni.

Targi uzyskały także zapewnienie udziału najważniejszego partnera wystawy, Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

– Polska Grupa Zbrojeniowa zaangażuje się w to przedsięwzięcie – zapowiedział podczas wizyty w skarżyskim Mesko Premier Mateusz Morawiecki.

– Wiem, że trwają ostatnie analizy dotyczące warunków sanitarnych, aby impreza była bezpieczna. Jeżeli te targi odbędą się to PGZ będzie głównym partnerem, tak jak to było w przeszłości. Chcę rozwiać wszelkie wątpliwości co do tego – wskazywał szef rządu w wywiadzie dla Radia Kielce.

Tymczasem w Kielcach trwają przygotowania do największej imprezy zbrojeniowej w kraju.

– Trwają intensywne przygotowania do MSPO, które odbędzie się zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym od 8 do 11 września 2020 – potwierdza prezes zarządu Targów Kielce Andrzej Mochoń – Mamy już wiele zgłoszeń udziału od firm polskich i zagranicznych, a także pismo z potwierdzeniem udziału kraju wiodącego – Wielkiej Brytanii.

– Słowa pana premiera w skarżyskim Mesko to jest bardzo dobra informacja dla rodzimej „zbrojeniówki”, regionu świętokrzyskiego i miasta, oczywiście także dla nas – uważa prezes Andrzej Mochoń. – Od 28 lat pracujemy nad promocją polskiego przemysłu obronnego, uczestnicząc w budowaniu wizerunku Polski na arenie międzynarodowej jako wiarygodnego partnera biznesowego. Cieszę się, że w tym roku także będzie to możliwe. To także impuls dla całej branży targowej, by udział w targach stał się jak dotychczas elementem ożywienia gospodarczego.

Poprzednia edycja MSPO zgromadziła 610 firm z 31 krajów świata, w tym 303 firmy polskie. Targi odwiedziło 58 delegacji z 49 państw. W kieleckim ośrodku pojawiło się 30,5 tysiąca gości z całego świata, w tym 13 tysięcy podczas towarzyszącego wystawie Dnia Otwartego. Partnerem Strategicznym wydarzenia od 2016 roku jest Polska Grupa Zbrojeniowa.