Prezentacja odbyła się podczas pierwszego dnia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Zestawienie objęło wszystkie domeny działalności włoskiej spółki – lotniczą, morską oraz lądową.

W przypadku pierwszej z nich przedstawiciele Leonardo wskazywali przede wszystkim zainteresowanie udziałem w w programie Drop. Mowa o postępowaniu, które ma wyłonić następcę dla eksploatowanych obecnie przez Siły Powietrzne średnich samolotów transportowych C-130E Hercules. Włosi oferują w nim samolot C-27J Spartan.

Czytaj także: MSPO 2019: Herkulesy i Javeliny dla Polski

Leonardo podtrzymał także ofertę sprzedaży Polsce wielozadaniowych samolotów bojowych Eurofighter Typhoon. W tym przypadku włoska oferta, obok samolotów, zawiera włączenie Polski do grona partnerów programu.

Trzecim elementem skrzydlatej części lotniczej była prezentacja możliwości wykorzystania samolotów bojowych M346FA jako następców Su-22 z możliwością serwisowania w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 1 S.A. w Łodzi.

Dodatkowo osobnym tematem są śmigłowce, które można podzielić na dwa podstawowe elementy. Pierwszy z nich związany jest z zamówieniem na śmigłowce dla Marynarki Wojennej. Producent poinformował, że dostawy czterech AW101 rozpoczną się w 2022 r. Co więcej, przedstawiciele koncernu wskazali, że widzą opcję sprzedaży kolejnych śmigłowców tego typu, aby utrzymać potencjał Brygady Lotnictwa MW. Kolejny to Program Kruk oraz promocja na polskim rynku śmigłowców AW249, który mógłby zostać następcą dla śmigłowców szturmowych Mi-24D/W.

Czytaj także: Leonardo prezentuje W-3 Sokół Next Generation

W segmencie morskim Leonardo wskazuje na możliwość udziału w programie Miecznik. Spółka nie byłaby jednak dostawcą całej platformy, a komponentów. Wymienia się m.in. systemy kierowania ogniem, czy armaty automatycznej 76 mm Super Rapid.

W segmencie lądowym kooperacja może objąć m.in. sprzedaż amunicji artyleryjskiej Vulcano, która mogłaby trafić na uzbrojenie armatohaubic Krab, a także wież Hitfact 120.