PAC-3 MSE współdziała z IBCS

Na poligonie rakietowym White Sands w Nowym Meksyku (USA) podczas serii testów w locie dwa pociski PAC-3 MSE, zintegrowane po raz pierwszy z najnowszym amerykańskim systemem dowodzenie IBCS, skutecznie przechwyciły cele balistyczne – ujawnił Lockheed Martin.

Publikacja: 01.12.2021 16:20

PAC-3 MSE

PAC-3 MSE

Foto: LockheedMartin

Sukces na próbach Field Surveillance Program (FSP) w stanie Nowy Meksyk to dobra wiadomość dla polskiej armii. W ramach realizowanej obecnie pierwszej fazy programu budowy tarczy powietrznej średniego zasięgu „Wisła" Polska już zamówiła ponad 200 pocisków nowej generacji PAC-3 MSE, a zgodnie z zawartymi z Waszyngtonem kontraktami Siły Zbrojne RP będą jedynym na świecie poza US Army użytkownikiem najnowszego obecnie i nadal doskonalonego amerykańskiego sieciocentrycznego systemu dowodzenia IBCS zaprojektowanego przez firmę Northrop Grumman. Skuteczne współdziałanie produkowanych przez Lockheed Martin pocisków PAC -3 MSE z IBCS ma znaczenie także dla innego, nie mniej ważnego niż „Wisła" programu budowy polskiej obrony powietrznej krótkiego zasięgu „Narew" - gdzie sercem systemu dowodzenia będzie również IBCS.

Pozostało jeszcze 80% artykułu

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Modernizacja Sił Zbrojnych
Borsuk zatwierdzony. MON podpisał umowę na nowe bwp dla wojska
Modernizacja Sił Zbrojnych
Jednak nie koreański? Ciężkiego bwp zbudujemy sami
Biznes
Pancerny drapieżnik z epoki cyfrowej. Borsuki dokonają rewolucji w polskiej armii
Przemysł Obronny
Miliardy dla polskiej zbrojeniówki. Huta Stalowa Wola zwiększa moce produkcyjne
Modernizacja Sił Zbrojnych
Nowe Groty i karabiny wyborowe dla Wojska Polskiego
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem