Thales Polska dostarczy części do ORP Ślązak

ORP Ślązak. Fot./Marynarka Wojenna RP.
ORP Ślązak. Fot./Marynarka Wojenna RP.
Serwisem sensorów i systemu dowodzenia korwety ORP Ślązak zajmie się firma Thales Polska. Fot./Marynarka Wojenna RP.

Komenda Portu Wojennego w Gdyni rozstrzygnęła postępowanie w sprawie wyboru dostawcy technicznych środków materiałowych do sensorów i systemu bojowego zamontowanych na korwecie patrolowej ORP Ślązak. Zgodnie z przewidywaniami, usługę będzie realizować Thales Polska.

Oferta tej firmy była jedyną, która wpłynęła do zamawiającego. Ma ona wartość 4,7 mln zł brutto i mieściła się w zakładanym budżecie. Podpisanie umowy zaplanowano na najbliższe dni, co umożliwi rozpoczęcie realizacji usługi. Postępowanie przetargowe w powyższym zakresie uruchomiono 18 września ub.r. Ze względu na charakter zadania, Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia przekazano wyłącznie wykonawcom zaproszonym do składania ofert ostatecznych.

Czytaj także: Wsparcie techniczne artylerii ORP Ślązak

Spółka Thales, na mocy umowy z grudnia 2013 r., stała się dostawcą zintegrowanego systemu walki do, budowanej wówczas, korwety patrolowej. W ramach umowy okręt otrzymał:

  • system zarządzania walką TACTICOS, trójwspółrzędną stację radiolokacyjną SMART-S Mk 2,
  • system i kierowania ogniem STIR 1.2 EO Mk 2
  • optoelektroniczny system obserwacji Mirador.
ORP Ślązak. Fot./Marynarka Wojenna RP.
ORP Ślązak. Fot./Marynarka Wojenna RP.

Całość zintegrowano z systemami innych producentów zamontowanymi na jednostce. Nie może więc dziwić fakt, że był to jedyny podmiot, który mógł złożyć kompleksową ofertę wsparcia eksploatacji tych urządzeń zamontowanych na ORP Ślązak.

Czytaj także: Thales Polska będzie wspierać eksploatację ORP Ślązak

Korweta patrolowa, będąca jednym z najnowszych nabytków Marynarki Wojennej, odbywa intensywnie badania eksploatacyjno-wojskowe. W ostatnich tygodniach 2020 r. brała udział w ćwiczeniach Okrętowej Grupy Zadaniowej i odbyła pierwszy rejs na Morze Północne.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

HH-60W zatwierdzony do produkcji

Programu śmigłowca ratownictwa bojowego Sikorsky HH-60W Combat Rescue Helicopter wchodzi w nową fazę. Departament ...

Wizja okrętu podwodnego SMX 31E projektu Naval Group. Rys./Naval Group.

Francuzi zaprezentowali rewolucyjny okręt podwodny

Francuski państwowy koncern stoczniowy Naval Group przedstawił projekt koncepcyjny okrętu podwodnego przyszłości. Tym razem ...

Więcej Javelinów. W tym także dla Polski

Departament Obrony Stanów Zjednoczonych podpisał umowy dotyczące zestawów kierowanych pocisków przeciwpancernych Raytheon/Lockheed Martin FGM-148 ...