Podczas testów prowadzonych przy okazji ćwiczeń Joint Warfighting Assessment na poligonie Yuma Proving Ground w Arizonie dwa ubezzałogowione pojazdy M1150 ABV realizowały zadania na rzecz oddziału wydzielonego przez US Marine Corps. Obydwa czołgi saperskie były sterowane z pojedynczego wozu dowodzenia. W ramach jednego ze scenariuszy pojazdy wykonały przejście w polu minowym za pomocą ładunków wydłużonych i trałów. Dzięki temu siły US Marine Corps mogły przejść przez pole minowe i zrealizować swoje zadanie.

Pierwsza próba zajęła 2,5 godziny, lecz nabyte doświadczenie pozwoliły wkrótce skrócić ten czas do dwóch godzin, a więc do czasu podobnego do tego, jakiego potrzebowałyby pojazdy załogowe.

Ćwiczono również procedury związane z unikaniem nieprzyjaciela czy ewakuacją pojazdów z pola walki itd. Wstępny przegląd programu przewidywany jest na ostatni kwartał roku podatkowego 2023, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, US Army otrzyma pierwsze prototypy ubezzałogowionych M1150 w drugim kwartale roku podatkowego 2024. Program realizowany jest na podstawie umowy z 2019 r., w ramach które firma Cybernet opracowuje zestaw pozwalający na zdalne sterowanie pojazdami M1150 ARV.