Przedmiotem, negocjowanej od 22 lutego, umowy ma być zakup 18 aparatowni z opcją rozszerzenia zamówienia o kolejnych 12. Całość może pochłonąć ok. 127,5 mln zł. Realizatorem umowy ma być konsorcjum składające się z, należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, Wojskowych Zakładów Łączności nr 1 S.A. i firmy Transbit Sp. z o.o. To właśnie te podmioty dysponują dokumentacją techniczną i technologicznej aparatowni RWŁC-10/T oraz jej wyposażenia.
Ruchomy Węzeł Łączności Cyfrowej w wersji transmisyjnej RWŁC-10/T jest mobilnym centrum telekomunikacyjnym integrującym w sobie sieci komutacji strumieniowej i pakietowej. W wersji podstawowej wyposażony jest w trzy radiolinie o przypływowości do 34 Mb/s, pracujące w paśmie III+ (1350 ÷ 2700 MHz), co umożliwia zestawianie połączeń na odległość do 50 km. Interfejsy burtowe umożliwiają dowiązanie aparatowni do każdego obecnie istniejącego węzła łączności zarówno poprzez trakty cyfrowe jak i poprzez łącza pakietowe. W oparciu o RWŁC-10/T można rozwinąć zintegrowane sieci informatyczne stanowiska dowodzenia zapewniając przy tym pełną gamę usług sieciowych. Serwer zainstalowany na pokładzie kabiny łączności dostosowany jest do wymogów aplikacji, które są wykorzystywane SZ RP.
W ostatnich latach Inspektorat Uzbrojenia sukcesywnie dokupuje kolejne aparatownie tego typu. Jedno z większych zamówień złożono w maju 2017 r., a dotyczyło dostawy 11 aparatowni z opcją na 12 kolejnych i miała wartość 111 mln zł.
Czytaj także: Wojsko kupuje części zamienne z Tarnowa