Aktualizacja: 12.11.2024 21:14 Publikacja: 20.10.2022 11:26
Kadr z nagrania z sierpnia br. nad Aszkelonem. Trafia drugi z wystrzelonych Tamirów. Dobrze widać tory lotu trzech Tamirów zaznaczone przez smugi dymu z ich silników rakietowych.
Foto: CBN News Updates
Elkin stwierdził wprost, ze Iron Dome nie będzie skuteczny w zwalczaniu rosyjskich pocisków manewrujących, gdyż nie był zaprojektowany do takich zadań.
Portal „Israel National News – Arutz Sheva" nie komentuje, ani nie rozwija wypowiedzi Ze'ewa Elkina (notabene urodzonego w Charkowie), który z ramienia partii Nowa Nadzieja (hebr. Tikwa Chadasza) sprawuje urząd ministra budownictwa i mieszkalnictwa oraz ministra ds. Jerozolimy i Dziedzictwa Narodowego. Elkin niejako odniósł się w ten sposób do kierowanych przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego i członków jego ekipy próśb do państw NATO oraz ich sojuszników o dostarczenie zaawansowanych systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. Do Izraela Zełenski zwraca się o dostawę naziemnych systemów OPL, aby bronić się przed rosyjskimi pociskami manewrującymi i przed amunicją krążącą, ataki którymi nasiliły się od ubiegłego tygodnia. Elkin ma sporo racji, mówiąc, że Kijowowi nic po Iron Dome. I że do walki z rosyjskimi pociskami manewrującymi, takimi jak 3M14 czy 9M728, potrzebuje innych systemów, które może zapewnić NATO. Choć kwestia ewentualnych dostaw izraelskich systemów OPL ma nie tylko wymiar techniczny.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, zatwierdził umowę ramową na dostawy nowych pojazdów dla Wojska Polskiego.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, poinformował, że Rada Modernizacji Technicznej zatwierdziła projekt cięższego niż bwp Borsuk wozu.
MON zamawia w HSW ponad tysiąc nowych bojowych wozów piechoty Borsuk. Skonstruowane w kraju, uzbrojone i wyposażone w zaawansowaną elektronikę zwiastują w armii rewolucję.
Rząd zdecydował o znaczącym podniesieniu potencjału artyleryjskiej zbrojowni HSW. Premier Morawiecki zapowiedział dokapitalizowanie huty i innych zbrojeniowych firm z Podkarpacia.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, podpisał aneks do umowy na dostawy kolejnej partii karabinków MSBS Grot.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Korea Północna ratyfikowała umowę o partnerstwie strategicznym z Rosją.
Arcybiskup Canterbury Justin Welby, przywódca anglikanów na całym świecie, złożył rezygnację. Decyzję spowodował niekorzystny dla duchownego raport, z którego wynika, że nie zapewnił należytego dochodzenia w sprawie najpoważniejszego skandalu pedofilskiego w Kościele Anglii.
Białoruska opozycjonistka, skazana na 11 lat łagru za rzekomy udział w spisku mającym na celu "przejęcie władzy", po raz pierwszy od półtora roku spotkała się z rodziną.
Parlamentarzyści z kilku krajów Europy dołączyli do protestów w Tbilisi. Nawet Greta Thunberg udała się na Kaukaz. – Trzeba izolować gruziński rząd – mówi „Rz” wicemarszałek Senatu Michał Kamiński, który w poniedziałek przemawiał podczas protestów w stolicy Gruzji.
To nacjonalizacja, ale wolnorynkowa. Rząd Norwegii porozumiał się z siedmioma prywatnymi właścicielami gazociągów, w tym z Orlenem, w sprawie przekazania państwu większości rozległej sieci magistrali eksportowych począwszy od 2024 r. Zapłaci za nie równowartość 1,6 mld dol.
Najważniejszym zadaniem Marca Rubio, nowego sekretarza stanu USA, będzie takie ułożenie relacji z Ameryką Łacińską, aby powstrzymać nielegalną imigrację. A także przyjęcie ostrego kursu wobec Chin. Pokój z Putinem w Ukrainie będzie tym celom podporządkowany.
Znany szef kuchni i autor wycofuje swoją nową książkę po tym, jak pojawiły się oskarżenia o powielanie kolonialnych stereotypów dotyczących rdzennych mieszkańców Australii. Nowa książka dla dzieci Jamiego Olivera spotkała się z ostrą krytyką. O sprawie informuje „Guardian”.
Brak wsparcia instytucji państwa prowadzi do narastania kryzysu związanego z umiejętnościami czytania i pisania wśród najmłodszych Brytyjczyków. Takie niepokojące dane przekazano w raporcie przygotowanym na zlecenie KPMG UK przez Pro Bono Economics (PBE) we współpracy z National Literacy Trust (NLT).
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas