Grot i Beryl przebojem na Shot Show w Las Vegas

Polskie karabinki automatyczne MSBS Grot i rodzina karabinów Beryl z radomskiego „Łucznika" znów cieszyły się ogromnym zainteresowaniem na największych w świecie targach strzeleckich Shot Show 2023 w Las Vegas.

Publikacja: 20.01.2023 15:10

MSBS Grot

MSBS Grot

Foto: FB Radom

Polskie stoisko na prestiżowej wystawie w Newadzie odwiedziły w dniach 17-20 stycznia tego roku prawdziwe tłumy entuzjastów strzelectwa. Powtórzyła się sytuacja z poprzednich targów w Las Vegas gdy polska broń oferowana na rynku cywilnym USA zrobiła furorę a karabiny FBR sprzedawały się na pniu.

Radomski producent w tym roku zaprezentował kilka wersji swoich nowych modułowych karabinków samopowtarzalnych m.in. MSBS Grot 762N kal. 7.62 x 51 mm z lufą 20" i 16", Grot C16 FB-A2 kal. 5.56 x 45 mm wraz z podwieszanym granatnikiem kal. 40 x 46 mm, a także karabinki rodziny Beryl, m.in. modele M22 kal. 22LR, długość lufy 17,5", a także beryle S762kal. 7.62 x 39 mm czy S223 kal. 223 REM. Odwiedzający zakończoną w piątek wystawę Shot Show mogli także wziąć do ręki inny hit Łucznika i przy okazji zapoznać się z pistoletami samopowtarzalnymi VIS 100 oraz VIS 100 M1 kal. 9 x 19 mm.

MSBS strzela nad Dnieprem

- Cieszy nas, że produkty, które mamy w ofercie, zostały kolejny raz dobrze przyjęte w USA i docenione na tak wymagającym rynku. Utwierdza nas to w przekonaniu, że produkujemy broń na najwyższym poziomie i możemy śmiało konkurować z producentami uzbrojenia z całego świata – komentuje Wojciech Arndt, prezes Fabryki Broni Radom.

Szef „Łucznika" nie ma wątpliwości, że markę grotów wzmocniło w ciągu minionego roku użycie broni w bezpośrednich starciach nad Dnieprem. Przypomnijmy, że MSBS jest od miesięcy na wojnie: ok. 10 tys. automatów MSBS przekazanych zostało jeszcze wiosną 2022 r obrońcom Ukrainy.

Modułowy karabinek MSBS Grot prezentowany podczas MSPO w Kielcach.

Modułowy karabinek MSBS Grot prezentowany podczas MSPO w Kielcach.

Roman Bosiacki

Okazało się, że wielu targowych gości podczas Shot Show nawiązywało w rozmowach z przedstawicielami Łucznika do roli jaką broń z Radomia odgrywa w wojsku ukraińskim podczas obecnego konfliktu. Chwalona była jej niezawodność i ergonomia. Doceniano też łatwość użytkowania grotów i celność karabinka.

Wiceprezes „Łucznika" Seweryn Figurski przypomina, że w ubiegłym roku karabinek MSBS GROT C 16 FB-A2 trafił także do amerykańskiego Dowództwa Operacji Specjalnych (SOCOM) a na cywilnym rynku debiutował radomski pistolet samopowtarzalny VIS 100 M1, zasilany nabojami 9 x 19 mm.

Amunicja z Mesko dla strzelców w USA

Newsem z tegorocznych targów jest zapowiedź wprowadzenia do sprzedaży za oceanem – oczywiście przy pomocy teksańskiego dystrybutora radomskiej broni - Arms of America - kolejnych strzeleckich konstrukcji FBR. Mowa tu o karabinkach MSBS USA Pistol 16" oraz MSBS USA Pistol 14".

- To nasza odpowiedź na zapotrzebowanie rynku cywilnego w Stanach Zjednoczonych. Jesteśmy przekonani, że nowa oferta będzie cieszyła się równie wielkim powodzeniem, jak dotychczasowe produkty, które rozeszły się w błyskawicznym tempie tuż po ich premierze w Ameryce - podkreśla wiceprezes Figurski.

Podczas zakończonych w piątek targów Shot Show czołowy polski producent amunicji Mesko poinformował że będzie współpracował branżową firmą Century Arms. Umowa podpisana w tej sprawie w Las Vegas przewiduje, że amerykański partner pomoże przedsiębiorstwu ze Skarżyska rozwinąć i zdynamizować sprzedaż polskiej amunicji na rynku cywilnym w USA.

Modernizacja Sił Zbrojnych
Borsuk zatwierdzony. MON podpisał umowę na nowe bwp dla wojska
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Modernizacja Sił Zbrojnych
Jednak nie koreański? Ciężkiego bwp zbudujemy sami
Biznes
Pancerny drapieżnik z epoki cyfrowej. Borsuki dokonają rewolucji w polskiej armii
Przemysł Obronny
Miliardy dla polskiej zbrojeniówki. Huta Stalowa Wola zwiększa moce produkcyjne
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Modernizacja Sił Zbrojnych
Nowe Groty i karabiny wyborowe dla Wojska Polskiego