We współpracy z IDV firma AM General formalnie złożyła wniosek o propozycję prototypu (RPP, Request for Prototype Proposal), aby wziąć udział w programie wspólnej ciężarówki taktycznej (CTT, Common Tactical Truck) dla Wojsk Lądowych Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych. Celem tego przedsięwzięcia jest opracowanie elastycznej i bezpiecznej gamy pojazdów, która zastąpi dotychczasową flotę amerykańskich ciężkich i średnich taktycznych pojazdów kołowych (TWV).

AM General od dekad współpracuje z US Army, dostarczając jej sprawdzone także w działaniach bojowych rozwiązania z postaci szerokiej gamy pojazdów, w tym ciężarówek 5- i 2,5-tonowych oraz samochodów wielozadaniowych rodziny HMMWV. IDV jest z kolei partnerem BAE Systems w dostawach do Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych nowej generacji amfibijnych wozów bojowych ACV, dostarcza innowacyjne rozwiązania motoryzacyjne i systemów ochrony odbiorcom wojskowym na całym świecie. AM General planuje wykorzystać dostępne na rynku pojazdy IDV, wykorzystujące wiele innowacyjnych rozwiązań, aby spełnić wymagania CTT.

Architektura pojazdu High Mobility Range Vehicle do CTT będzie oparta na nowej, modułowej gamie ciężarówek, zaprojektowanych przez IDV specjalnie do użytku wojskowego. Pojazdy gwarantują swoim użytkownikom wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki osłonom balistycznym i przeciwminowym wszędzie tam, gdzie jest to wymagane. Dostępna jest szeroka gama wersji – od 4×4 do 10×10, z różnymi typami kabin i możliwością spełniania różnych zadań. Zapewnia to wysoki poziom modułowości i unifikacji w celu redukcji potrzeb logistycznych, co przewidują założenia programu CTT. Claudio Catalano, dyrektor generalny IDV, powiedział: „Cieszymy się, że możemy dołączyć do AM General w programie CTT i cieszymy się na zjednoczenie sił oraz przyczynienie się do tego partnerstwa dzięki naszemu doświadczeniu w projektowaniu i budowaniu wielozadaniowych, chronionych i opancerzonych rozwiązań wojskowych. Razem z AM General będziemy w stanie dostarczyć innowacyjne rozwiązania motoryzacyjne i opancerzone, aby sprostać wymaganiom oraz potrzebom armii amerykańskiej. Opracowane rozwiązania są konkretnym dowodem zaangażowania i proaktywnego podejścia, które IDV i AM General rozwinęły dzięki temu strategicznemu partnerstwu".

Program CTT to konsekwentna, realizowana „raz w pokoleniu" okazja, aby zmienić sposób, w jaki średnie i ciężkie ciężarówki taktyczne są wykorzystywane na polu bitwy. US Army od dawna polega w tym zakresie na czterech nie najmłodszych kołowych platformach. Pojazdy te muszą zostać zmodernizowane, aby zapewnić lepsze wsparcie działań na ewoluującym polu walki, by stworzyć bardziej efektywne i interoperacyjne środowisko ‒ od systemów obsługi ładunków po dostawę paliwa, holowanie i przewożenie krytycznych części i materiałów (np. amunicji). Jako sprawdzeni partnerzy rządu federalnego i państw sojuszniczych, AM General i IDV wskazują, że dotąd dostarczyli setki tysięcy pojazdów, w tym sam AM General 400 000 lekkich aut taktycznych, które trafiły do ponad 70 krajów – takiego wyniku nie osiągnął jakikolwiek inny producent na świecie.