Testy przeprowadzono w ramach programu ewaluacji uzbrojenia powietrze-powietrze i powietrze-ziemia, który odbył się w marcu i sierpniu 2021 r.

Podczas marcowych prób sześć bomb StormBreaker zniszczyło nieruchome i poruszające się cele, a US Air Force ogłosiły, że broń „działa zgodnie z oczekiwaniami i spełnia wyznaczone zadania w normalnym trybie przy użyciu funkcji sieciowych". Podczas sierpniowych testów, w ramach rozwoju zdolności taktycznych, samoloty F-15E dokonały po kolei zrzutu czterech bomb StormBreaker w ciągu mniej niż 30 minut. Był to pierwszy przypadek wykorzystania operacyjnego samolotu F-15E podczas testów bomby StormBreaker.

– Przeprowadzone testy mają decydujące znaczenie dla przyszłego włączenia bomb StormBreaker do arsenału bojowego skrzydła Sił Powietrznych – powiedziała Alison Howlett, dyrektor programu StormBreaker w Raytheon Missiles & Defense – Dzięki testom broni w ekstremalnie wymagającym środowisku operacyjnym jesteśmy jeszcze bardziej pewni jej zdolności do rażenia celów w trudnych warunkach.

Wyniki testów pozwolą na skuteczniejsze wykorzystanie bomb StormBreaker przez flotę maszyn F-15E Strike Eagle Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. Ponadto wyniesione z nich doświadczenia zostaną uwzględnione w budowie przyszłych zdolności maszyn wielozadaniowych Boeing F/A-18E/F Super Hornet US Navy i Lockheed Martin F-35B Lightning II US Marine Corp.