Nowe samoloty rozpoznawcze Luftwaffe

Firma Hensoldt podpisała umowy z Federalnym Biurem ds. Wyposażenia, Technologii Informacyjnych i Wsparcia Sił Zbrojnych (BAAINBw) dotyczącej produkcji i dostawy systemu rozpoznania elektronicznego Pegasus.

Publikacja: 05.07.2021 12:10

Nowe samoloty rozpoznawcze Luftwaffe

Foto: Hensoldt, jako podmiot wiodący, będzie realizować program budowy i dostaw do Luftwaffe trzech samolotów rozpoznawczych Pegasus. Rys./Hensoldt.

Umowa obejmuje opracowanie i produkcję zestawu rozpoznawczego oraz jego zabudowę i integrację z nosicielem. Luftwaffe ma otrzymać trzy samoloty rozpoznawcze. Powstaną na bazie odrzutowych maszyn dyspozycyjnych Bombardier Global 6000. Wybór tej właśnie konstrukcji nie jest przypadkowy. Trzy samoloty tego typu służą w Luftwaffe w charakterze maszyn do przewozu VIP. Pozwoli to na ujednolicenie parku sprzętowego i ograniczenie kosztów logistycznych oraz szkoleniowych.

Samoloty przeznaczone do zabudowy systemów rozpoznawczych zostaną kupi firma Lufthansa Technik, która przeprowadzi także przygotowanie płatowców do montażu docelowego wyposażenia specjalistycznego. Łącznie w programie uczestniczyć będzie 30 niemieckich przedsiębiorstw, a Bundeswehra uzyska pełny dostęp do zastosowanych rozwiązań i technologii przemysłowych.

Złap mikołajkową okazję!

Czytaj dalej RP.PL.
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Modernizacja Sił Zbrojnych
Borsuk zatwierdzony. MON podpisał umowę na nowe bwp dla wojska
Modernizacja Sił Zbrojnych
Jednak nie koreański? Ciężkiego bwp zbudujemy sami
Biznes
Pancerny drapieżnik z epoki cyfrowej. Borsuki dokonają rewolucji w polskiej armii
Przemysł Obronny
Miliardy dla polskiej zbrojeniówki. Huta Stalowa Wola zwiększa moce produkcyjne
Materiał Promocyjny
Przewaga technologii sprawdza się na drodze
Modernizacja Sił Zbrojnych
Nowe Groty i karabiny wyborowe dla Wojska Polskiego
Materiał Promocyjny
Transformacja w miastach wymaga współpracy samorządu z biznesem i nauką