Umowa obejmuje opracowanie i produkcję zestawu rozpoznawczego oraz jego zabudowę i integrację z nosicielem. Luftwaffe ma otrzymać trzy samoloty rozpoznawcze. Powstaną na bazie odrzutowych maszyn dyspozycyjnych Bombardier Global 6000. Wybór tej właśnie konstrukcji nie jest przypadkowy. Trzy samoloty tego typu służą w Luftwaffe w charakterze maszyn do przewozu VIP. Pozwoli to na ujednolicenie parku sprzętowego i ograniczenie kosztów logistycznych oraz szkoleniowych.

Samoloty przeznaczone do zabudowy systemów rozpoznawczych zostaną kupi firma Lufthansa Technik, która przeprowadzi także przygotowanie płatowców do montażu docelowego wyposażenia specjalistycznego. Łącznie w programie uczestniczyć będzie 30 niemieckich przedsiębiorstw, a Bundeswehra uzyska pełny dostęp do zastosowanych rozwiązań i technologii przemysłowych.

Czytaj także: Najnowsze eurofightery wzmocnią Luftwaffe

Zakup nowych samolotów rozpoznawczych wpisuje się w inne decyzje Ministerstwa Obrony Republiki Federalnej Niemiec. Także 30 czerwca doszło do podpisania międzyrządowej umowy Foreign Military Sales ze Stanami Zjednoczonymi dotyczącej zakupu pięciu samolotów patrolowych bazowania lądowego Boeing P-8A Poseidon, które zastąpią obecnie eksploatowane maszyny Lockheed Martin P-3C Orion. Z kolei samoloty rozpoznawcze Pegasus wypełnią miejsce po wycofanych w 2010 r. maszynach rozpoznawczych Breguet BR 1150M Atlantic.