W armii w tę nową etatową broń wyposażono już 8 tysięcy przedstawicieli kadry. Przede wszystkim z Wojsk Obrony Terytorialnej.
Pistolet, powstały w ramach programu unowocześniania wyposażenia indywidualnego żołnierzy, wojskowi użytkownicy chwalą za małą masą, optymalne wymiary, ergonomię i wygodę podczas prowadzenia ognia. Chwalą także spełnianie wyśrubowanych warunków bezpieczeństwa.
Czytaj także: Od visa do grota i pioruna, czyli 100 lat polskiej zbrojeniówki
– Nowe visy dostosowano do potrzeb zarówno strzelców prawo-, jak i leworęcznych. Dzięki wymiennym nakładkom chwyt pistoletu można idealnie dopasować do ręki użytkownika – zachęca strzelców producent.
Na podbój nowych rynków
Eksperci podkreślają walory konstrukcji i nowoczesnych materiałów użytych do produkcji. Szkielet broni wykonano z lekkiego i wytrzymałego stopu aluminium. Szyna NATO Rail, zgodna ze standardem STANAG 4694, przeznaczona do mocowania laserowego wskaźnika celu lub oświetlenia taktycznego, zwiększa funkcjonalność pistoletu. Broń wyposażono w automatyczny bezpiecznik, który chroni przed przypadkowym i przedwczesnym strzałem. Dodatkowo zastosowano tzw. zwalniacz napiętego kurka (decocker).