Raport obejmuje całość wydatków związanych z utrzymaniem obecnego arsenału oraz budową i rozwojem nowego uzbrojenia i środków do jego przenoszenia w dziewięciu krajach posiadających arsenał atomowy. Organizacja korzystała z całej gamy dostępnych źródeł. Do najważniejszych należą raporty oraz statystyki budżetowe. Jednakże w przypadku takich państw jak Chiny, Korea Północna, Indie czy Izrael dane pozostają czysto szacunkowe.
Czytaj także: Pentagon rozpoczyna budowę miniaturowych reaktorów atomowych
Ogółem w 2019 r. dziewięć państw (posiadających w sumie ponad 13 tys. głowic i bomb atomowych) wydało na swoje arsenały 72,9 mld dol. W stosunku do 2018 r. jest to wzrost o 7,1 mld dol. Największy wzrost wydatków w stosunku do roku 2018 miał miejsce w Stanach Zjednoczonych – o 6 mld USD. Pozostałe kraje notują niewielki wzrost lub jego brak względem 2018 r. Jedynie Chiny i Rosja wydały o ok. 500 mln dol. więcej.
Budżety „atomowe” dziewięciu państw w 2019 r. (w kolejności od największego do najmniejszego, liczone w dolarach amerykańskich) prezentują się następująco:
Stany Zjednoczone mają w swoim arsenale 5800 głowic i bomb atomowych. W roku fiskalnym 2019 Pentagon przeznaczył 24,3 mld dol. na uzbrojenie atomowe. Z kwoty tej 11 mld przeznaczono na utrzymanie arsenału i bieżące operacje. 7 mld na programy modernizacyjne oraz 6 mld na systemy dowodzenia, kontroli i łączności (C3). Dodatkowo, w 2019 r. Kongres zwiększył „atomowy” budżet Pentagonu o dodatkowe 319 milionów dolarów. Oddzielnym budżetem w wysokości 11,1 mld USD dysponowała w 2019 r. państwowa agencja ds. bezpieczeństwa atomowego (NNSA). Całość wydatków Stanów Zjednoczonych w roku 2019 zamknęła się w kwocie 35,4 mld dol.