Raytheon ukończył pierwszą antenę radaru LTAMDS

Raytheon zakończył prace przy budowie pierwsze anteny owego radaru dla US Army znanego jako Lower Tier Air and Missile Defense Sensor (LTAMDS).

Publikacja: 27.02.2020 02:58

LTAMDS. Fot./Raytheon

LTAMDS. Fot./Raytheon

Foto: LTAMDS. Fot./Raytheon

LTAMDS to nowa generacji radaru, który będzie skutecznie zwalczał zaawansowane zagrożenia, takie jak broń hipersoniczna.

Czytaj także: Raytheon modernizuje system Patriot

– Pracownicy i partnerzy firmy Raytheon koncentrują się obecnie na terminowym dostarczeniu pierwszego radaru LTAMDS do US Army pozyskiwanego zgodnie z trybem pilnego wprowadzenia do służby (Urgent Materiel Release), ponieważ wiemy, jak ważne dla żołnierzy jest zwiększenie pola obserwacji radaru oraz inne jego możliwości – powiedział Tom Laliberty, wiceprezes ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w Raytheon Integrated Defense Systems.

– Poczynione przez nas inwestycje w najnowocześniejszą technologię radarową oraz w zaawansowane zdolności produkcyjne pozwolą nam osiągnąć określone przez klienta kamienie milowe w procesie pozyskania sprzętu wojskowego i błyskawicznie wdrożyć radar LTAMDS do służby – podkreślał.

Czytaj także: US Army wybiera radar Raytheona

Nowo wybudowana antena główna, podobna rozmiarem do anteny radaru Patriot, będzie odznaczać się ponad dwukrotnie lepszymi parametrami. Po ukończeniu szeroko zakrojonych testów antena zostanie umieszczona w precyzyjnie wykonanej obudowie w celu integracji i dalszych badań. Obudowa ta została stworzona przy użyciu zaawansowanych technik projektowych i produkcyjnych w celu przyspieszenia produkcji tak, aby spełnić wymagania programu US Army pozyskania sprzętu w trybie pilnego wprowadzenia do służby.

LTAMDS to nowa generacji radaru, który będzie skutecznie zwalczał zaawansowane zagrożenia, takie jak broń hipersoniczna.

Czytaj także: Raytheon modernizuje system Patriot

Pozostało 88% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Modernizacja Sił Zbrojnych
Borsuk zatwierdzony. MON podpisał umowę na nowe bwp dla wojska
Modernizacja Sił Zbrojnych
Jednak nie koreański? Ciężkiego bwp zbudujemy sami
Biznes
Pancerny drapieżnik z epoki cyfrowej. Borsuki dokonają rewolucji w polskiej armii
Przemysł Obronny
Miliardy dla polskiej zbrojeniówki. Huta Stalowa Wola zwiększa moce produkcyjne
Modernizacja Sił Zbrojnych
Nowe Groty i karabiny wyborowe dla Wojska Polskiego
Materiał Promocyjny
Nowe narzędzia to nowe możliwości