W pierwszej połowie 2019 r. spółka Leonardo zanotowała przychody na poziomie 5,96 mld euro, co oznacza skok o 7 proc. w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej. Zysk wyniósł 349 mln euro. Oznacza to, że rok do roku spółka wypracowała skok o 229 proc. W analogicznym okresie 2018 r. zysk wyniósł 106 mln euro.

– Wyniki za pierwsze półrocze 2019 r. są zgodne z naszymi oczekiwaniami. Odnotowaliśmy bardzo dobre wyniki zarówno na krajowym rynku, jak i na międzynarodowym – mówi cytowany w komunikacie Alessandro Profumo, prezes Leonardo.

– Z radością potwierdzamy wykonanie założonych na 2019 r. celów. Równocześnie cały czas, w skupieniu i oddaniu, realizujemy cele naszej długoterminowej strategii, która zapewni nam stabilny wzrost oraz skok wartości dla naszych udziałowców – podkreśla.

Przyszłość prezentuje się pozytywnie. W analizowanym okresie Leonardo przyjął nowe zamówienia na łączną kwotę 6,15 mld euro wobec 4,60 mld euro rok wcześniej. Jest to skok o 34 proc. motorem napędowym były kontrakty przemysłu obronnego.