Raytheon otrzymał kolejne środki na wsparcie systemu NASAMS

Odpalenie pocisku AIM-120 AMRAAM z wyrzutni systemu NASAMS. Fot./Kongsberg.

Raytheon podpisał umowy dotyczące realizacji usługi wsparcia eksploatacji rakietowych zestawów przeciwlotniczych NASAMS eksploatowanych przez US Army i kontrahentów eksportowych.

Wartość umowy to 92,5 mln dol. i ma ona obowiązywać do lutego 2024 r. W momencie zawarcia nie uruchomiono finansowania. Zgodnie z informacją Departamentu Obrony, poszczególne transze środków będą przyznawane wraz z zamawianiem konkretnych usług. Według opisu, Raytheon ma realizować: wsparcie eksploatacji, szkolenie personelu, przeglądy techniczne, dostarczać części zamienne i prowadzić ewentualne modyfikacje już dostarczonego sprzętu.

Czytaj także: NASAMS dla Indii

W Stanach Zjednoczonych system NASAMS jest eksploatowany w ograniczonym zakresie (dwa-trzy zestawy) jak środek ochrony przeciwlotniczej obiektów o znaczeniu strategicznym i w rejonie stolicy kraju.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Premiera Moskita SR

Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia zaprezentował po raz pierwszy makietę przeciwpancernego zestawu rakietowego krótkiego zasięgu ...

Rusza remotoryzacja B-52H

Siły powietrzne Stanów Zjednoczonych (USAF) opublikowały roboczą wersję prośby o oferty w przetargu na ...

Amerykańska baza w Redzikowie nabiera kształtów

Departament Obrony USA opublikował serię zdjęć dokumentujących postępy budowy instalacji przeciwrakietowej systemu Aegis Ashore ...