Raytheon otrzymał kolejne środki na wsparcie systemu NASAMS

Odpalenie pocisku AIM-120 AMRAAM z wyrzutni systemu NASAMS. Fot./Kongsberg.

Raytheon podpisał umowy dotyczące realizacji usługi wsparcia eksploatacji rakietowych zestawów przeciwlotniczych NASAMS eksploatowanych przez US Army i kontrahentów eksportowych.

Wartość umowy to 92,5 mln dol. i ma ona obowiązywać do lutego 2024 r. W momencie zawarcia nie uruchomiono finansowania. Zgodnie z informacją Departamentu Obrony, poszczególne transze środków będą przyznawane wraz z zamawianiem konkretnych usług. Według opisu, Raytheon ma realizować: wsparcie eksploatacji, szkolenie personelu, przeglądy techniczne, dostarczać części zamienne i prowadzić ewentualne modyfikacje już dostarczonego sprzętu.

Czytaj także: NASAMS dla Indii

W Stanach Zjednoczonych system NASAMS jest eksploatowany w ograniczonym zakresie (dwa-trzy zestawy) jak środek ochrony przeciwlotniczej obiektów o znaczeniu strategicznym i w rejonie stolicy kraju.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Francuzi dokupują Caracale

Airbus podpisał umowę dotyczącą dostarczenia lotnictwu wojskowemu dodatkowego śmigłowca wielozadaniowego H225M Caracal. Śmigłowiec trafi ...

Wsparcie logistyczne do systemu przeciwrakietowego THAAD

Lockheed Martin podpisał umowy dotyczące realizacji usług wsparcia logistycznego do systemów przeciwrakietowych THAAD, eksploatowanych ...

Pete Bata: Czekamy na decyzję Ministerstwa Obrony Narodowej

Jesteśmy zadowoleni z oferty, którą przygotowaliśmy do drugiej fazy Programu Wisła – mówi Pete ...