Raytheon otrzymał kolejne środki na wsparcie systemu NASAMS

Odpalenie pocisku AIM-120 AMRAAM z wyrzutni systemu NASAMS. Fot./Kongsberg.

Raytheon podpisał umowy dotyczące realizacji usługi wsparcia eksploatacji rakietowych zestawów przeciwlotniczych NASAMS eksploatowanych przez US Army i kontrahentów eksportowych.

Wartość umowy to 92,5 mln dol. i ma ona obowiązywać do lutego 2024 r. W momencie zawarcia nie uruchomiono finansowania. Zgodnie z informacją Departamentu Obrony, poszczególne transze środków będą przyznawane wraz z zamawianiem konkretnych usług. Według opisu, Raytheon ma realizować: wsparcie eksploatacji, szkolenie personelu, przeglądy techniczne, dostarczać części zamienne i prowadzić ewentualne modyfikacje już dostarczonego sprzętu.

Czytaj także: NASAMS dla Indii

W Stanach Zjednoczonych system NASAMS jest eksploatowany w ograniczonym zakresie (dwa-trzy zestawy) jak środek ochrony przeciwlotniczej obiektów o znaczeniu strategicznym i w rejonie stolicy kraju.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Izrael zamawia śmigłowce AW119

Leonardo i Departament Obrony Stanów Zjednoczonych podpisali umowę dotyczącą produkcji i dostawy do Izraela ...

Rakietowy Homar dosięgnie iskanderów

Departament Stanu USA zapalił zielone światło dla sprzedaży Polsce mobilnych artyleryjskich zestawów rakietowych Homar ...

Śmigłowiec AW159 Wildcat odpala pocisk Martlet

Royal Navy przeprowadziła testy odpalenia pocisku kierowanego „powietrze-powierzchnia” Thales Martlet z wielozadaniowego śmigłowca pokładowego ...